Minecraft düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Kutay Esmez

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft'ta oyun içinde GPU kullanımı %0-%5 arasında. Bu yüzden 1-5 FPS alıyorum. Bunun çözümü var mıdır?
Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Sistem özellikleriniz nedir? Minecraft optimizasyonu istikrarlı bir oyun değil. Optifine yüklediniz mi? Bellek tüketiminiz de 7 GB civarına dayanmış. Oyunu modlu mu oynuyorsunuz?

Sistem özellikleriniz nedir? Minecraft optimizasyonu istikrarlı bir oyun değil. Optifine yüklediniz mi? Bellek tüketiminiz de 7 GB civarına dayanmış. Oyunu modlu mu oynuyorsunuz?
Oyunu modlu oynamıyorum. Sanırsam ekran kartının kullanmadığından dolayı Ram kullanımı çok fazla. Optifine kullanmıyorum.
Yüksek performans ayarını seçin. Oyunu harici grafik kartınız varsa onunla açın.
Yüksek performans ayarı tam olarak neredeydi ?

Oynadığınız versiyona uygun Optifine kurun.
Ayrıca o bellek tüketimi hiç normal değil. Sistem bakım yönergelerine göz atın.
En son olarak ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun.

Sistemde RAM yok galiba?
GSKILL 8GB Aegis DDR4 2133Mhz
Oynadığınız versiyona uygun Optifine kurun.
Ayrıca o bellek tüketimi hiç normal değil. Sistem bakım yönergelerine göz atın.
En son olarak ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun.
Ekran kartı sürücümde sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Çünkü diğer oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum. Ram konusuna gelirsek Ekran kartını az kullandığı için ram'in bu kadar fazla kullandığını düşünüyorum.
Başka çözüm önerisi olan var mı ?
Yüksek performans ayarını seçin. Oyunu harici grafik kartınız varsa onunla açın.
Oyunu harici grafik kartımla açmasını atayınca harici grafik kartımı yine de kullanmıyor
Birşey daha eklemek istiyorum. Onboard ekran kartım olan İntel HD Graphics 630'ı devredışı bırakmama rağmen harici ekran kartım olan R7 240'ı kullanmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı