Minecraft düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

kerhat

Centipat
Daha fazla  
Minecraft'ta islemci kullanimi ve ekran karti kullanimi cok dusuk sekildeki gibi.
Ekran kartina daha fazla yuk bindirmek için oyuna golgelendirme paketi attim fakat islemci ve ekran karti kullanimi degismedi ve FPS dustu.
Oyundaki FPS limitlendirmesini unlimited yaptim fakat degisen bir şey olmadi. Sorun sadece Minecraft'ta oluyor.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 332
Minecraft'ta islemci kullanimi ve ekran karti kullanimi cok dusuk sekildeki gibi.
Ekran kartina daha fazla yuk bindirmek için oyuna golgelendirme paketi attim fakat islemci ve ekran karti kullanimi degismedi ve FPS dustu.
Oyundaki FPS limitlendirmesini unlimited yaptim fakat degisen bir şey olmadi. Sorun sadece Minecraft'ta oluyor.

Aldığınız FPS yeterli bence sıkıntı yok.

Eğer imzada yazan sistemi kullanıyorsanız ben pek bir sorun göremedim sonuçta Minecraft sistemi yoran bir oyun değil. İlla kullanımın artmasını istiyorsanız bütün grafik ayarlarını yükseltin ve FPS sınırını kaldırın.

Aldığınız FPS yeterli bence sıkıntı yok.

Golgelendirme paketi yokken iyi faket golgelendirme paketi actigimda 40-30 FPS'e dusuyor ve sisteme binen yuk artmiyor.
GTX 1080 o oyunda kendini zorlamaz zaten. Aldığınız FPS de yeterli oyun sırasında takılma, fps drop gibi sorunlar yaşamıyorsanız bir şey yapmanıza gerek yok.
Takilma oluyor ama drop girmesi gibi uzun sureli degil 1 saniyeden daha kisa.
OptiFine kurdunuz mu?
Evet hem optifine kurulu iken denedim hemde kurulu degilken ayni sonuc.

Geri
Yukarı