Minecraft düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

sevgilimaldattı

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft ekran kartını görmüyor. %20 ekran kartı, %70 işlemci kullanıyor. Normalde 200 300 FPS'de rahat oynardım hiç FPS düşmesi olmadan. Ama bir anda FPS droplar girmeye başladı. Jawaw.exe falan o dosyaların hepsini de yüksek performans yaptım. Yoksa oyundan kaynaklı mı arada kaldım.

Masaüstüne gel sağ tıkla görüntü ayarları na gir aşağıda grafik ayarları yazıyor ona bas evrenselden klasiğe geç sonra oyundayken micecraftın nerede olduğunu bul ve buraya gir ondan sonra üstüne tıklayıp seçeneklere bas üstte hangi kartın güç tasarufu için olduğu yazıyor onu Intel HD Graphics çekip oyna girmeyi dene benim de FPS'im düşüktü böyle çözdüm. Bir de oynu OptiFine çalıştırıp ayarda yapabilirsin geçmezse.

Masaüstüne gel sağ tıkla görüntü ayarları na gir aşağıda grafik ayarları yazıyor ona bas evrenselden klasiğe geç sonra oyundayken micecraftın nerede olduğunu bul ve buraya gir ondan sonra üstüne tıklayıp seçeneklere bas üstte hangi kartın güç tasarufu için olduğu yazıyor onu Intel HD Graphics çekip oyna girmeyi dene benim de FPS'im düşüktü böyle çözdüm. Bir de oynu OptiFine çalıştırıp ayarda yapabilirsin geçmezse.

Evrenselden klasik? Bende öyle bir ayar yok.

Orada evrenselin üstüne bastığınızda klasik diye bir seçenek çıkmıyor mu?

Evrensel diye bir seçenek bile yok.

1609061900263.png

Ha bir de OptiFine'ım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı