Minecraft enfekte taş nedir?

healtenes

Decapat
Minecraft 1.18.2 sürümünde maden yapıyordum sonra silverfish gördüm öldürdüm yanlışlıkla Q tuşuna bastım kazmam yere düştü sonra bastığımda elle kırılabilir bir taş vardı yani bildiğiniz normal taş ama elle kırılabiliyor ve öldürünce içinden silverfish çıkıyor ve kırdıkça çoğalıyor. Normal taş görünümünde ama sadece xraya geçince belli oluyor ve yere düşen kazmam da yok oldu hibir şekilde mod falan eklenti falan yok. 6 yıldır MC oynuyorum böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım bu nedir?

Dosya Ekleri

• 2022-06-17_17.49.36.png
    2022-06-17_17.49.36.png
    524,1 KB · Görüntüleme: 104
Aslında karışlaştın. Bunlar silverfish spawnlayan taşlar. Öyle çok bir olayı yok. Tek amacı silverfish spawnlamak.

O bloklar silverfishler tarafından istila edilmiş bloklardır. Sadece taşta değil başka bloklarda da olabiliyor örneğin taş tuğla gibi fakat görünümü farklı oluyor tabii. Evet elinle kırabiliyorsun kırdığın zamanda silverfish çıkıyor içinden.

Kırmızıyı görünce bir garipsedim. Çok eski sürümlerden beri bulunuyor bu taş. Gümüşçün çıkartan taş bu. Elinizle normal taştan daha hızlı kırılır ve kırdığınız anda gümüşçün size saldırmaya başlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı