Çözüldü Minecraft farm yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EZMAN01

Hectopat
Yer
Evim
Daha fazla  
Arkadaşlar Minecraft'ta yeraltı evi yaptım, daha sonra yerin içine farm yapayım dedim bazı yerlere seed koymuyor. Neden acaba?

Dosya Ekleri

• 2020-08-25_10.33.15.png
    2020-08-25_10.33.15.png
    246,8 KB · Görüntüleme: 167
Çözüm
Arkadaşlar Minecraft'ta yeraltı evi yaptım, daha sonra yerin içine farm yapayım dedim bazı yerlere seed koymuyor. Neden acaba?

Işık olmadığı için muhtemelen bir iki meşale atın.
Toprak kuru kalmış, daha fazla su koymayı deneyin.

Örneğin genişliği 3 blok olan bir toprağın ortasından su geçirip sol ve sağ tarafta kalan kısımlara tohum ekebilirsiniz.

Sanırım probleminiz bu, yanlış anlamadıysam.

Hayır hocam su olmayan yere bile tohum dikilebilir arkadaşın tohumu ekememesinin sebebi ışık olmaması.

Işık olmadığı için muhtemelen bir iki meşale atın.
Toprak kuru kalmış, daha fazla su koymayı deneyin.

Örneğin genişliği 3 blok olan bir toprağın ortasından su geçirip sol ve sağ tarafta kalan kısımlara tohum ekebilirsiniz.

Sanırım probleminiz bu, yanlış anlamadıysam.

Hayır hocam su olmayan yere bile tohum dikilebilir arkadaşın tohumu ekememesinin sebebi ışık olmaması.

Çözüm
Toprak kuru kalmış. Ekim yapacağınız yerin çevresine merdiven döşeyip toprak ve merdiven arasında kalan ufak yerlere su doldurup hem her yeri ıslatabilir, hem de yerden tasarruf edersiniz.
Eki Görüntüle 648063

Sorun çözüldü hocam zaten ışık olmadığı için ekilemiyor, su ile bir alakası yok tarlanın su olmadan da ekilebiliyor sadece biraz daha yavaş büyüyor tarla.

Geri
Yukarı