Çözüldü Minecraft harici GTX 1650 Ti ekran kartını kullanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cekicek31

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft harici GTX 1650 Ti ekran kartımı kullanmıyor. UHD grafiği kulllanıyor yardım eder misiniz?
Bu arada Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Java.

Java'yı bulamıyorum ki.

Oyuna girebiliyorsanız zaten Java'yı kurmuşsunuz demektir üstte belirttiğim adımları yaparsanız sorun kalmayacaktır veya OptiFine kurabilirsiniz o direkt ekran kartını görüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan bakabilirsiniz @cekecek31
Minecraft harici GTX 1650 Ti ekran kartımı kullanmıyor. UHD grafiği kulllanıyor yardım eder misiniz?
Bu arada Windows 11 kullanıyorum.

NVIDIA Denetim Masası'ndan programlara gir oradan Java'yı seç ve yüksek performanalı NVIDIA islemcisi ile başlat yap uygula sorun düzelecektir.

Aynı sorun bende vardı 3 gün önce. Çözüm bu şekilde: NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarlarının yönetilmesi > Tercih edilen grafik işlemci > Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi.

Java.

Java'yı bulamıyorum ki.

Oyuna girebiliyorsanız zaten Java'yı kurmuşsunuz demektir üstte belirttiğim adımları yaparsanız sorun kalmayacaktır veya OptiFine kurabilirsiniz o direkt ekran kartını görüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan bakabilirsiniz @cekecek31

Çözüm

OptiFine kurdum ama olmuyor.
Bu ayarı yaptım oldu teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• techno.png
    techno.png
    787,4 KB · Görüntüleme: 20
  • gtx.png
    gtx.png
    39 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı