Minecraft harita programlama nasıl yapılır?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Minecraft harita geliştirme API var mı? Örneğin Minecraft haritası oluşturup istediğim noktaya istediğim bloğu yerleştirmek istiyorum. Ayrıca koordinat üzerindeki blokları da çekmem gerekiyor. Bunu yapma sebebim 1.17 haritasını 1.12'ye çevirmek. Böyle bir yazılım bulunmadığı için kendi uygulamamı geliştirmek zorundayım.

Spigot API ile kendin kodlamak istiyorsan mevcut dünyadaki tüm chunk'ları taraman ve 1.17'de olup 1.12'de olmayan tüm blokların listesini çıkarıp tek tek değiştirmen gerekiyor ki bu oldukça meşakkatli bir iş. Minecraft dünyalarının sürümlerini değiştiren şöyle bir site var, bir göz atabilirsin.

Spigot API ile kendin kodlamak istiyorsan mevcut dünyadaki tüm chunk'ları taraman ve 1.17'de olup 1.12'de olmayan tüm blokların listesini çıkarıp tek tek değiştirmen gerekiyor ki bu oldukça meşakkatli bir iş. Minecraft dünyalarının sürümlerini değiştiren şöyle bir site var, bir göz atabilirsin.
Bu dediğin platformlar arası dönüştürücü gibi duruyor. Konuda da belirttiğim gibi birçok sitede araştırma yaptım fakat 1.17 haritasını 1.12 haritasına dönüştüren bir yazılım bulamadım. Zaten döngü sistemi olacağı için zorlayıcı olacağını zannetmiyorum. Değişecek blokları dizi değişkeni ile hallederim.

Spigot API yalnızca sunucu eklentisi geliştirmeye yaramıyor mu?

Geri
Yukarı