Çözüldü Minecraft her modun kurulduğu ücretsiz sunucu önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Minecraft'ta istediğim modları kurabildiğim, yani Aternos gibi kısıtlamanın olmadığı ücretsiz sunucu önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Aldığı hata java 8 ile alakalıydı her şeyi silip tekrardan bu kısımdan java 8'i seçtik ve sorun düzeldi sonra bütün modları ve geri kalanını kurduk çözüm olarak işaretlersen sonradan gelenler de sorunu çözebilir. @Crownguard
1656275438476.png
Upload ettim. Bundan sonra yapmam gereken bir şey var mı?
Eki Görüntüle 1432662

@JustEmoBut Siliniyor hemen mesajımız. Anlatabilme imkanınız varsa anlatın. Yoksa hızlıca iletişime geçelim.
Hocam cidden mesaj siliniyor ne kadar saçma hocam şöyle anlatmayı deneyeyim önce modlu mc sürümü kurmanız lazım ondan sonra mods diye bir klasör oluşacak modunuzu o klasörün içine atmanız lazım.

Hocam cidden mesaj siliniyor ne kadar saçma hocam şöyle anlatmayı deneyeyim önce modlu mc sürümü kurmanız lazım ondan sonra mods diye bir klasör oluşacak modunuzu o klasörün içine atmanız lazım.
Tamam bu bahsettiğiniz normal Minecraft'a mod kurma değil mi? Sunucuda çalışır mı ki? Mod bildiğiniz haritayı falan etkiliyor moblar falan olacak yeni.

Tamam bu bahsettiğiniz normal Minecraft'a mod kurma değil mi? Sunucuda çalışır mı ki? Mod bildiğiniz haritayı falan etkiliyor moblar falan olacak yeni.
Yok şöyle
1656269394650.png

Önce sunucuyu bir kere başlatın size hangi sürümü kurmak istediğinizi soracak oradan java'yı seçin yani 1 yazıp enter'e basın ardından forge'yi seçmek için 7'ye basın ve enter'e basın.
1656269488767.png

Sonra latest yazıp enter'e basın sonra hangi sürümü kurmak istiyorsanız onu yazın.
1656269521119.png

1656269742114.png

Sonra java sürümü soracak eğer 1.12.2 oynayacaksanız java8 yazıp enter'e basın.
eğer hata verirse buradan java'yı 8 olarak değiştirin
1656269812739.png

Eğer her şeyi doğru yaparsanız sunucu sorunsuz açılır sonra sunucuyu kapatıp buradaki mods klasörüne modlarınızı atabilirsiniz.
1656269904349.png

Yok şöyle
Eki Görüntüle 1432690
Önce sunucuyu bir kere başlatın size hangi sürümü kurmak istediğinizi soracak oradan java'yı seçin yani 1 yazıp enter'e basın ardından forge'yi seçmek için 7'ye basın ve enter'e basın.
Eki Görüntüle 1432692
Sonra latest yazıp enter'e basın sonra hangi sürümü kurmak istiyorsanız onu yazın.
Eki Görüntüle 1432693
Eki Görüntüle 1432703
Sonra java sürümü soracak eğer 1.12.2 oynayacaksanız java8 yazıp enter'e basın.
eğer hata verirse buradan java'yı 8 olarak değiştirin
Eki Görüntüle 1432704
Eğer her şeyi doğru yaparsanız sunucu sorunsuz açılır sonra sunucuyu kapatıp buradaki mods klasörüne modlarınızı atabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1432706
Dostum çok teşekkürler ama bazı hatalar aldım. Vaktini de çalıyorum ama TeamViewer'dan yapsak olur mu?

Geri
Yukarı