Minecraft hiçbir şekilde açılmıyor

Byfriedens

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft'ı Xbox Store'dakı Launcher'dan açmaya çalışınca alt taraftaki hataları alıyorum.
Error: Could not find or load main class net. Minecraft. Client. Main. Main.
Caused by: Java. Lang. Classnotfoundexception: Net. Minecraft. Client. Main. Main.

Dosya Ekleri

• 1231312.PNG
    1231312.PNG
    73 KB · Görüntüleme: 27
İnternetten araştırdığımda bu sorunun Windows kullanıcı isminizde özel karakterler olmasından kaynaklanabileceği söyleniyor. Kullanıcı adınızda özel veya Türkçe karakterler var mı?
Özel karakterler zaten kullanıcı adında kullanılamıyor/izin verilmiyor. Boşluk varsa olabilir tabii.

Orada bulunan Java'yı kaldırın seçeneğini uygulayın, sonra attığım siteden indirip sistemi yeniden başlatın.
yaptım sonuç hala aynı
İnternetten araştırdığımda bu sorunun Windows kullanıcı isminizde özel karakterler olmasından kaynaklanabileceği söyleniyor. Kullanıcı adınızda özel veya Türkçe karakterler var mı?
onu bende gördüm ona göre değiştirdim sorun hala devam ediyor
Farklı Client kullanabilirsin.
bir sürü client denedim fakat hala aynı

onu bende gördüm ona göre değiştirdim sorun hala devam ediyor
Hocam eğer daha önce Türkçe karakterli bir Windows hesabınız varsa siz hesabınızın ismini değiştirseniz bile C:\Kullanıcılar klasöründeki kullanıcı ismi aynı kalır fakat sorun çıkaran kısım zaten buradaki klasörün ismi. Tavsiyem yeni bir Windows hesabı oluşturup orada deneyin.

Oyunu yeniden kurun.

Hocam o bildiğim kadarıyla korsan Minecraft için geçerli.

Launcer'ı silip yeniden kurmak bir şeye yaramayabilir, hem sadece korsanda değil Orijinal'de de işe yarıyor .Minecraft klasörünü silmek.

Geri
Yukarı