Minecraft için hosting önerisi

yusufklncc

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşlarımla geçen yılın sonlarında bir sunucu almıştık. Aldığımız sunucu saganetwork üzerinden Ryzen işlemcili 6 GB RAM'li olandı. Çok sıkıntı yaşadık lag ping konusunda. O zamanlar neyse dedik oynadık belli bir yerden sonra devam etmedik zaten. Tekrar bu ay için almak istedik. Birkaç sunucu vardı ancak stok sorunu vardı. 1 hafta falan önce Saga'dan tekrar satın aldık. Yine aynı donanım. Bazen çok güzel oluyor hiç lag olmuyor bu yüzden donanım kısmında sorun yaşadığımı sanmıyorum. Ancak bazen çok lag oluyor bazen panel çöküyor. Yine bizi mağdur etti yani. Zaten iade de alamadığımız için bırakacağız. Şimdi yeni bir sunucu almak istiyoruz ancak ping laf konusunda sorun yaşamak istemiyoruz ya da en az düzeyde olsa güzel olur. Bu durumda bir öneriniz var mı? Teşekkürler.

Skynode. Pro ücretsiz olan tarafındada ping yok tek yaşadığım sorun dünyanın yedeği yoktu bir anda silindi dünyamız giremedik bir daha dünyanın yedeğini alırsanız çok güzel.

Arkadaşlar önerdiğiniz sunucular yabancı olup dolar bazlı olduğu için alacağım donanıma kıyasla fiyatları daha fazla. Türkiye içindeki hostinglerden önerebileceğiniz hosting servisi yok mu? Açıkçası 6GB ram'li olan Türkiye'de ortalama 200 civarıyken tüm hostlarda, gidip 400 vermek istemem.

Merhaba arkadaşlar. Arkadaşlarımla geçen yılın sonlarında bir sunucu almıştık. Aldığımız sunucu saganetwork üzerinden Ryzen işlemcili 6 GB RAM'li olandı. Çok sıkıntı yaşadık lag ping konusunda. O zamanlar neyse dedik oynadık belli bir yerden sonra devam etmedik zaten. Tekrar bu ay için almak istedik. Birkaç sunucu vardı ancak stok sorunu vardı. 1 hafta falan önce Saga'dan tekrar satın aldık. Yine aynı donanım. Bazen çok güzel oluyor hiç lag olmuyor bu yüzden donanım kısmında sorun yaşadığımı sanmıyorum. Ancak bazen çok lag oluyor bazen panel çöküyor. Yine bizi mağdur etti yani. Zaten iade de alamadığımız için bırakacağız. Şimdi yeni bir sunucu almak istiyoruz ancak ping laf konusunda sorun yaşamak istemiyoruz ya da en az düzeyde olsa güzel olur. Bu durumda bir öneriniz var mı? Teşekkürler.

Elinizde eski PC varsa ona Linux kurup SSH üzerinden mis gibi oynayın ama port forwarding nasıl yapılır bilmiyorum ama bazı uygulamalar var onları kullanabilirsiniz ben eski laptopumu bu iş için yapmıştım sunucudan daha az ping ve gecikme oldu gibi denemekten zarar gelmez ama Windows 10'dan denemiştim kolay gelsin.

Geri
Yukarı