Minecraft, Intel HD Graphics'i kullanıyor

Dyinwish

Femtopat
Daha fazla  
1658939770571.png

Minecraft Intel HD Graphics'i kullanıyor internette çok araştırdım herkes aynı çözümü yapıyor ama bende bir yer yok altta geri yükle diye bir seçenek var basarsam bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam minecraft oyunu açıkken javayı kullanıyor o yüzden sizin javaw.exe'yi nvidia'ya ayarlamanız gerek,
görev yöneticisinde açık sekmelerde o java uygulamasına sağ tıklayarak dosya konumunu açın, windows aramasına grafik ayarları yazın, oradaki listeye java uygulamasının konumunu kopyalayarak bulun ve ekleyin, en son nvidia'ya ayarlayarak çözülmüş olur.

NVIDIA ekran kartı bulunuyor ise oyunun exe dosyasına sağ tıklayıp, "Yüksek Performanslı Grafik İşlemci ile Çalıştır" seçeneğine tıklayıp açmayı dener misiniz?

O Launcher hocam o yüzden işe yaramaz.

Ben de aynı şeyi 1-2 gün önce yaşadım.. Hem Windows'un grafik ayarlarından hem de NVIDIA denetim masasından değiştirin.

Windows için Masaüstünde sağ tık > Görüntü ayarları > Grafik ayarları > Gözat > C:\Program Files\Java\jre******\bin >java, jawaw ve jawaws dosyalarını tek tek seçip yüksek performansa ayarlayın.

NVIDIA Denetim Masası için Masaüstünde sağ tık > NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarlarının yönetilmesi > Program ayarları > Ekle'den java olanları ekleyip yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçin.

Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (9).png

Son düzenleme:
Ben de aynı şeyi 1-2 gün önce yaşadım.. Hem Windows'un grafik ayarlarından hem de NVIDIA denetim masasından değiştirin.

Windows için Masaüstünde sağ tık > Görüntü ayarları > Grafik ayarları > Gözat > C:\Program Files\Java\jre******\bin >java, jawaw ve jawaws dosyalarını tek tek seçip yüksek performansa ayarlayın.

NVIDIA Denetim Masası için Masaüstünde sağ tık > NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarlarının yönetilmesi > Program ayarları > Ekle'den java olanları ekleyip yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçin.

Eki Görüntüle 1466406

Eki Görüntüle 1466407
1659008350116.png
öyle bir seçenek yok.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı