Rainbow Extraction RTX 3060 6 GB yerine Intel UHD Graphics'i kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

2OAL

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 gb 3200 mhz ddr4 dual channel
Ekran kartı
RTX 3060 6 GB
Anakart
LAPTOP
İşlemci
intel core i7 10750-H 2.6 ghz
Merhaba, Epic Games üzerinden satın aldığım Rainbow Extraction oyununu oynamaya çalıştığımda oyun nvidia ekran kartı yerine intel entegre grafik kartını kullanıyor . Oyunu nasıl nvidia ekran kartı üzerinden başlatabilirim aşağıya sorunu çözmeye çalışırken denediğim adımlar la alakalı bir kaç fotoğraf ekliyorum .
1705318544977.png
1705318572769.png
1705318531119.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Epic Games üzerinden satın aldığım Rainbow extraction oyununu oynamaya çalıştığımda oyun NVIDIA ekran kartı yerine Intel entegre grafik kartını kullanıyor. Oyunu nasıl NVIDIA ekran kartı üzerinden başlatabilirim aşağıya sorunu çözmeye çalışırken denediğim adımlar la alakalı birkaç fotoğraf ekliyorum. Eki Görüntüle 2085128Eki Görüntüle 2085129Eki Görüntüle 2085127

Hocam üsteki arkadaşın dediğini yapın olmazsa Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakın Intel UHD Graphics'i.

Windows'un arama kısmına Grafik Ayarları deyip oradan oyunu ekleyerek ayarlayabilirsiniz.

Denedim düzelmedi.

Hocam üsteki arkadaşın dediğini yapın olmazsa Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakın Intel UHD Graphics'i.

Oyun başlamıyor bu sefer de çalışıyor diyor ama hiç açılmıyor. Ne Epic Games üzerinden ne de Ubisoft üzerinden oyunu başlatabiliyorum denemek amaçlı northgard oyununu açtım Epic Games üzerinden o sıkıntısız bir şekilde açılıyor. Bu arada şunu fark ettim deneme amaçlı Ubisoft Connect'i ve Epic Games'i kapattım. Artık Rainbow Six: Siege'i açtığımda Ubisoft Connect'i açmıyor oyun normalde oyunun başlaması için Ubisoft Connect'in de başlaması şart.

1705320359250.png

Intel grafik kartını tekrar aktif ettiğimde Ubisoft başlamama sorunu çözüldü artık oyunda açılıyor ama entegre kart üzerinden yani başladığım yerdeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı