Minecraft işlemcinin ekran kartını kullanıyor

HacıDayı

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün Minecraft oynarken işlemcinin ekran kartının kullanıldığını gördüm. İnternetteki diğer çözüm konularına baktım fakat olmadı (veya beceremedim).

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-28 192915.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-28 192915.png
    245,1 KB · Görüntüleme: 41
Merhaba eğer NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız. Masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası ondan sonra psfyx ayarların yönetilmesi oradanda işlemci olarak ekran kartı modelinizi seçmelisiniz.

Arkadaşlar merhaba. Bugün Minecraft oynarken işlemcinin ekran kartının kullanıldığını gördüm. İnternetteki diğer çözüm konularına baktım fakat olmadı (veya beceremedim).

Hocam Minecraft gibi oyunlar ekran kartına pek fazla gerek duymazlar. Sadece RAM ve işlemci kullanırlar, sizin işlemcinizi kullandığı için işlemci ekran kartını kullanıyor olarak gözükmesi normal.

Hocam Minecraft gibi oyunlar ekran kartına pek fazla gerek duymazlar. Sadece RAM ve işlemci kullanırlar, sizin işlemcinizi kullandığı için işlemci ekran kartını kullanıyor olarak gözükmesi normal.

Ne demek sadece işlemci RAM bende shader yüklü hadi onu geçtim yine de 8 chunck OptiFine da %30 %40 seviyesine kullanıyordu sınırlandırmayla.

Ne demek sadece işlemci RAM bende shader yüklü hadi onu geçtim yine de 8 chunck OptiFine da %30 %40 seviyesine kullanıyordu sınırlandırmayla.

Ekran kartını çıkartıp oynasanız bile çok fazla FPS kaybı olmaz. Önemli olan oyuna ne kadar RAM verdiğinizdir. Shader farklı bir olay o konuya girmek istemiyorum çok karışık.

T
Tamamdır teşekkür ederim.

Konu kapatılsın lütfen.

Geri
Yukarı