Minecraft Java Edition, Microsoft Hesabı Gerektirecek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Minecraft Java Edition Microsoft Hesabı

Minecraft Java Edition oynamak için Microsoft hesabı zorunlu hale geliyor. Artık Minecraft: Java Edition olarak anılan orijinal Minecraft sürümünü oynamak için yakın zamanda bir Microsoft hesabı sahibi olunması gerekecek. Bunun sebebi, gelecek yıl mevcut oyuncuların da Microsoft hesaplarına taşınacak olması. Bunun bir zorunluluk olacağını ve yeni hesaba geçmezseniz oyunu oynayamayacağınızı belirtelim. Minecraft geliştiricisi Mojang, Microsoft […]

Devamı: Minecraft Java Edition, Microsoft Hesabı Gerektirecek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Minecraft Java Edition’u satın almıştım. Şu an Windows Edition’u satın almama gerek yok değil mi?

Bedrock Hesabımı girersem Java oynayabilecek miyim?
Bedrock Daha üst bir sürüm sayılıyor çünkü.
Büyük ihtimalle crackli oynayanları "gg" yapmak için yapmışlar(gg'nin ne olduğunu biliyorum havalı olsun diye yaptım)

Bedrock Hesabımı girersem Java oynayabilecek miyim?
Hayır. Var olan Java hesabını Microsoft hesabına bağlaman gerekecek.

Bedrock Daha üst bir sürüm sayılıyor çünkü.
Öyle bir şey yok.

Büyük ihtimalle crackli oynayanları "gg" yapmak için yapmışlar
Tahminimce oyunu Xbox ağına bağlamak için. Bedrock'taki gibi bir topluluk yapacaklar muhtemelen; haritalar, resimler paylaşabilmek için, arkadaşlarla Xbox ağı üzerinden oynayabilmek için vs. Belki mağaza da gelir, bilemiyorum.

Peki mevcut Java Edition kullanıcı adlarımız olduğu gibi kalacak mı? Yoksa Microsoft hesabımızın Xbox kullanıcı adı ile mi değişecek?
Eğer bu Xbox isimleri zorunlu hale gelecekse benim için hiç de iyi olmayacak. Çünkü benim Xbox Gamertag'im "yusuf6554", Minecraft Java Edition kullanıcı adım ise "YhkYazilim5454". "yusuf6554" ismiyle bir tane sunucudan süresiz ban yemiştim ve o sunucuya bir daha girebilmek için Xbox Gamertag değişimi yapmamı isterlerse çok sinir olurum. Çünkü Xbox Gamertag'imi değiştirmek istediğimde Gamertag değişimi için para vermemi istiyor. :(
İnşallah normal Java Edition kullanıcı adlarımız kullanılmaya devam eder.

Geri
Yukarı