Minecraft Java için shader nasıl kurulur?

luudipieones

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam dostlar Minecraft aldım. Shader kurmayı denedim ama yapamadım. YouTube'dan baktığım kadarıyla ayrıntılı bir içerikte bulamadım maalesef. OptiFine kurup bir şeyler yapılacak gibi şeyler okudum lakin onu kurmayı bile yapamadım doğru düzgün. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bsl shader yükleyeceğim bu arada şimdiden hepinize teşekkürler.

Java yüklü değilse onu yükleyin ilk başta. Sonra sürümünüze uygun optifine yükleyip çift tıklayın. Onu oradan kurun. Sonra zaten minecraftta görüntü kısmında shaderler yeri gelecek. Oraya shaderi atacaksınız. optifine kurulumu hakkında yardımcı olmamı ister misiniz?

Sonra sürümler kısmından optifine ile başlatmanız gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video size yardımcı olacaktır kurulum hakkında.

Öncelikle https://optifine.net/home'dan sürümüne uygun optifine sürümünü yükle. Yükledikten sonra CurseForge üzerinden BSL'i yükle. Görüntü ayarları kısımında Shader sekmesi olması lazım. Oradan sol aşağıdaki buton ile gölgelendirici klasörünü aç. İndirdiğin zip dosyasını zip halinde oraya at. Oyun içinden BSL'i seç otomatik açıyor. İnternette BSL için ayarlar var istersen ordan ayar yapabilirsin. Kendim superDuperVanilla'yı tavsiye ederim.

Buradan OptiFine kurmak için öncelikle istediğimiz sürümü seçiyoruz.

Daha sonra launcherdan yüklediğimiz Optifine sürümünü yüklüyoruz. Örn: OptiFine 1.16.5 için Vanilla 1.16.5 yükleyin.

Oyun açıldıktan ve ana menüye geldikten sonra oyunu kapatın.

OptiFine yükleyicisini çalıştırın.

Siz Install tarzı seçimleri yaptıktan sonra ekrana Successfully downloaded Optifine xxxx on your launcher benzeri birşey yazdığında Optifine penceresini kapatın.

Launcher' ı aç kapa yapın.

Optifine xxx profilini açın.

Ana menü gelince oyunu kapatın ve %appdata%\.minecraft\shaders klasörünü açın.

Sonra bu klasöre istediğiniz shaderı .zip olarak bu klasöre atın ve oyunu açın. (OptiFine profili ile.)

Options > Video Settings >shaders kısmında Shader Pack' iniz ekranda görünecektir.

Son olarak shader dosyasını seçince shader aktif olacaktır. Dünya açıp oynamaya hazırsınız.

Java yüklü değilse onu yükleyin ilk başta. Sonra sürümünüze uygun OptiFine yükleyip çift tıklayın. Onu oradan kurun. Sonra zaten Minecraft'ta görüntü kısmında shaderler yeri gelecek. Oraya shaderi atacaksınız. OptiFine kurulumu hakkında yardımcı olmamı ister misiniz?

Sonra sürümler kısmından OptiFine ile başlatmanız gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video size yardımcı olacaktır kurulum hakkında.

Hocam OptiFine hakkındada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim kurulum vesaire ne yapılması gerekiyorsa.

Öncelikle https://optifine.net/home'dan sürümüne uygun optifine sürümünü yükle. Yükledikten sonra CurseForge üzerinden BSL'i yükle. Görüntü ayarları kısımında Shader sekmesi olması lazım. Oradan sol aşağıdaki buton ile gölgelendirici klasörünü aç. İndirdiğin zip dosyasını zip halinde oraya at. Oyun içinden BSL'i seç otomatik açıyor. İnternette BSL için ayarlar var istersen ordan ayar yapabilirsin. Kendim superDuperVanilla'yı tavsiye ederim.
hocam bsl shader yi şuradan yüklemeyi düşünmüştüm ama

bir youtuberin kullandığı bsl buydu sanırım

hocam bsl shader yi şuradan yüklemeyi düşünmüştüm ama

bir youtuberin kullandığı bsl buydu sanırım

Hocam bu shader daha güzel bir deneyin derim.

Hocam bu shader daha güzel bir deneyin derim.
Hocam kurma işini başaralımda sonra önerilerinizide yükleriz bende baya merak ediyorum

Kurulumu videoda var. İzlediniz mi hocam? ne konuda gerekiyor? Çift tıklayıp kuruluyor basit bir şekilde.
hocam ben yükledim. videodaki gibi olmadı sanki acaba yanlış mı yükledim diye düşündüm

Geri
Yukarı