Minecraft Java için shader nasıl kurulur?

luudipieones

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam dostlar Minecraft aldım. Shader kurmayı denedim ama yapamadım. YouTube'dan baktığım kadarıyla ayrıntılı bir içerikte bulamadım maalesef. OptiFine kurup bir şeyler yapılacak gibi şeyler okudum lakin onu kurmayı bile yapamadım doğru düzgün. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bsl shader yükleyeceğim bu arada şimdiden hepinize teşekkürler.

Buradan OptiFine kurmak için öncelikle istediğimiz sürümü seçiyoruz.

Daha sonra Launcher'dan yüklediğimiz OptiFine sürümünü yüklüyoruz. Örneğin: OptiFine 1.16.5 için vanilla 1.16.5 yükleyin.

Oyun açıldıktan ve ana menüye geldikten sonra oyunu kapatın.

OptiFine yükleyicisini çalıştırın.

Siz ınstall tarzı seçimleri yaptıktan sonra ekrana successfully downloaded OptiFine XXXX on your Launcher benzeri bir şey yazdığında OptiFine penceresini kapatın.

Launcher'ı aç kapa yapın.

OptiFine XXX profilini açın.

Ana menü gelince oyunu kapatın ve %appdata%\.minecraft\shaders klasörünü açın.

Sonra bu klasöre istediğiniz shaderı. ZIP olarak bu klasöre atın ve oyunu açın. (OptiFine profili ile.)

Options > video settings >shaders kısmında shader Pack'iniz ekranda görünecektir.

Son olarak shader dosyasını seçince shader aktif olacaktır. Dünya açıp oynamaya hazırsınız.

Hocam izlediğim ve anladığım kadarıyla söyleyeyim ben 1.20.1 sürümü için OptiFine indirmeye girdim indirdim lakin kurulum dosyası gibi bir şey değil de ZIP şeklinde yüklendi setup dosyası şeklinde olsa belki yapabilirim ama bu şekilde doğru mu onu bile bilmiyorum.
Görseldeki gibi hocam.

Hocam minecraft launcherde optifine gözüküyorsa sıkıntı yoktur.
hocam minecraft launcher yüklemeler kısmına girdim sadece 1.20.4 sürümü var optifine vesaire gözükmüyor

Dosya Ekleri

• İndirilenler.pdf
    130,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Geri
Yukarı