Minecraft Java vs Bedrock

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emre Gülşen

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Minecraft almayı düşünüyorum. RTX ekran kartım var. Bildiğiniz gibi yalnızca Bedrock sürümünde Ray Tracing açılabiliyor. Java 200 iken Bedrock 60TL civarlarında. Sizce hangisini alayım? Bedrock yeterli mi yoksa fazladan para ile Java mı almalıyım? (Çok fazla param yok.)

Ne oynayacaksın?

Arkadaşlar merhaba, Minecraft almayı düşünüyorum. RTX ekran kartım var. Bildiğiniz gibi yalnızca bedrock sürümünde Ray Tracing açılabiliyor. Java 200 iken bedrock 60TL civarlarında. Sizce hangisini alayım? Bedrock yeterli mi yoksa fazladan para ile Java mı almalıyım? (çok fazla param yok.)

Java en iyisidir. Hypixel gibi en güzel serverlar Java'da.

Multiplayer odaklı oynayacaksanız Java edition daha iyi olacaktır. Sunucular falan daha iyi. İstediğiniz gibi Mod falan yükleyebiliyorsunuz. İnternetten haritalar indirip kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yeni sürümlerin Snapshot sürümleri de Java edition için yayınlanıyor. Bedrock'ın artıları ise mobilde oynayan arkadaşınız ile Bilgisayardan bağlanıp aynı dünyada oynayabiliyorsunuz. Daha güzel arayüzü var. RTX içeriyor fakat bu beni fazla ilgilendirmiyor, size yarayabilir ama Minecraft orjinal haliyle daha güzel görünüyor bence. Daha fazla FPS alırsınız ama bilgisayarınız iyi zaten bu fazla önemli değil. Sonuca gelecek olursak ben sizin yerinizde olsaydım Java edition alırdım. Şuan Java edition sahibiyim ama 1.17 güncellemesinden sonra oyunu düzgün FPS'lerde oynayamamaya başladım. Param boşa gitmiş gibi hissediyorum ancak 1.8.9 sürümündeki sunucularda takılıp vakit geçiriyorum.

Java kişiselleştirme konusunda daha iyi modlar yükleyebilir veya daha fazla şeyler yapabilirsiniz. Bedrock daha optimize bir sürümdür ve mod gibi şeyleri çalıştıramazsınız. Eğer çok çeşitlilik olsun sunucularda oynayayım derseniz Java, eğer ben sadece takılıcam arkadaşlar arası oynayacağım derseniz Bedrock.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı