Minecraft Java vs Windows 10 Edition

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki Windows 10 Edition'da yine Java'daki gibi serverlar var mı? Hypixel, SonOyuncu tarzı.
Hypixel henüz açmadı diye biliyorum. Ama Mineplex, CubeCraft, Hive gibi sunucular var. İlerleyen zamanlarda yavaş yavaş tüm sunucular Windows 10 Edition'a geçiş yapacaktır. Örneğin Hive Java sunucusunu kapatıyor.
Bu arada kendi düşüncem önümüzdeki yıllarda Java Edition'un yavaş yavaş düşeceği yönünde. Çünkü Java Edition Java dili ile yazılmış. Bedrock Edition ise C++ ile yazılmış. Bedrock Edition tüm platformlar ile uyumlu, mobil, konsol vb.
Bu yüzden Microsoft'un Bedrock'a yatırım yapacağını düşünüyorum.

Hypixel henüz açmadı diye biliyorum. Ama mineplex, cubecraft, hive gibi sunucular var. İlerleyen zamanlarda yavaş yavaş tüm sunucular Windows 10 Edition'a geçiş yapacaktır. Örneğin hive Java sunucusunu kapatıyor.
Bu arada kendi düşüncem önümüzdeki yıllarda Java Edition'un yavaş yavaş düşeceği yönünde. Çünkü Java Edition Java dili ile yazılmış. Bedrock Edition ise c++ ile yazılmış. Bedrock Edition tüm platformlar ile uyumlu, mobil, konsol vb.
bu yüzden Microsoft'un Bedrock'a yatırım yapacağını düşünüyorum.

Bedrock ile Java aynılar değil mi?

Yılların Minecraft oynayıcısı olarak bazı kartlarda Java sorun (benimkin de mesela) yapıyor ama RTX2060'da sorun olacağını düşünmüyorum.Daha önce minecraft oynamadıysan Windows 10 baya güzel ve yeni oyunculara açık Microsoft baya çalışyıor üzerinde güzel serverler de var diye biliyorum ama java da ayrı bir tat veriyor,Javanın shader,texture pack,mod desteği daha fazla ama Windows 10 Edition'a da yavaş yavaş o destekler geliyor kısacası senin tercihin,içerik olarak aynılar.Fiyatları hakkında pek bilgim yok.

Hayır Windows 10 Edition ile aynı.
Yoksa yanlış mı anladım soruyu yanlış anlamışım gibi geldi de.

Yok sen yanlış anlamamışsında ben yanlış yazmışım Windows 10 yazacaktım gidip Java yazmışım :D ama sorumuda cevaplamış oldun.
Hayır Windows 10 Edition ile aynı.
Yoksa yanlış mı anladım soruyu yanlış anlamışım gibi geldi de.

Ve sistem gereksinimiyle ilgili bir uyarı veriyor cihazınızda çalışmaz diyor fakat sistemim gereksinimleri fazlasıyla karşılıyor fakat normal Minecraft'ta böyle bir uyarı yok (başlangıç koleksiyonu olmayanda)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    18,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Casual takılıyosan Bedrock ama böyle redstone, otomatik farmlarla falan uğraşıyosan Java.

Minecraft'ı Crack'li oynamaktan artık gerçekten sıkıldım ve satın almaya karar verdim. Fakat Windows 10 Edition mı yoksa Java mı almalıyım? Windows 10 Edition daha ucuz fakat bu sadece bizim ülkede öyle mesela İngiltere'de Java Edition 23 pound iken Windows 10 Edition 28 pound. Ayrıca ikisini birbiriyle kıyaslar mısınız? Mesela Java alırsam ne kaybederim veya Windows 10 alırsam ne kaybederim diye.

Bedrock alırsan sadece FPS kazanırsın ama Java alırsan Hypixel gibi sunucularda da oynayabilirsin ve Bedrock Edition'a göre çok daha fazla ve kapsamlı mod var. Aynı zamanda bedrock ta çok çavuk acıkılınıyor beni çok sinir etti.

Bedrock alırsan sadece FPS kazanırsın ama Java alırsan Hypixel gibi sunucularda da oynayabilirsin ve Bedrock Edition'a göre çok daha fazla ve kapsamlı mod var. Aynı zamanda bedrock ta çok çavuk acıkılınıyor beni çok sinir etti.
Keşke 9 ay önce cevap verseydiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı