Minecraft Java vs. Windows 10 Edition

• Konuyu başlatan Aot
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 899
Eğer oyunu satın alma amacınız PvP oynamak ise Java değilse bedrock. Ayrıca sistemim kötü demişssiniz Windows 10 Edition'u almanızı öneririm.

Genellikle hardcore oynarım diye tahmin ediyorum ama sanırım Windows 10 Edition da hardcore yok. Bir de güncellemelerin çoğu Windows 10 Edition'a gelmiyor diye biliyorum.

Windows 10 Edition çok daha optimize bir versiyondur. Windows 10 Edition'da 64 Chunk en yüksek ayarlarda 120 FPS alırken, Java Edition'da 20 FPS alırsınız, optimizasyon farkı bu derecededir. (Sisteminizi baz almadım.)

Eğer YouTube'da izlediğin Sky Wars/Bed Wars gibi oyunları oynamak istiyorsan Java Edition almalısın. Arkadaşlarımla birlikte tek oyunculuda takılmak istiyorum diyorsan Win10 Edition almalısın fakat zorunda değilsin, bunu Java'da da yapabilirsin. Java sürümünde sunucuyu 3. parti program ve host siteleri ile kuruyorsun, Win10 Edition'da ise direkt Minecraft sana sunucuyu sağlayabiliyor.

Hypixel, SonOyuncu/CraftRise gibi sunucularda oynayabilmen için Java Edition'a sahip olman gerekiyor. Çoğunluk Java Edition'da oynar, klasik Minecraft Java versiyondur.
Genellikle hardcore oynarım diye tahmin ediyorum ama sanırım Windows 10 Edition da hardcore yok. Bir de güncellemelerin çoğu Windows 10 Edition'a gelmiyor diye biliyorum.
Güncellemeler eş zamanlı olarak gelmiyor. Java'da olmayan özellik daha önceden Win10 Edition'da var olabiliyor. Win10 Edition, Mojang tarafından test alanı olarak da kullanılabiliyor çünkü Win10 Edition'ın kullanıcı sayısı Java'ya göre az.

İçimdeki ses Java al diyor ama çok kararsızım ya. İki oyun arasında çok fark varmış.
Windows 10 çok ucuz bir de.

Windows 10 Edition. (Bedrock)

@esyal21 Hahaha atmanızdaki sebep nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı