Minecraft kasıyor

ismail_tos

Decapat
Daha fazla  
Minecraft oynarken ilk başlarda FPS iyiydi ama sonra feci bir şekilde başlamaya başladı. Benim PC'de HDD var. Bu bunu tetikler mi SSD'ye geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft oynarken ilk başlarda FPS iyiydi ama sonra feci bir şekilde başlamaya başladı. Benim PC'de HDD var. Bu bunu tetikler mi SSD'ye geçmeli miyim?

Şuna açıklık getirelim;
HDD veya SSD alman bu sorunu çözmez çünkü HDD FPS düşürmez veya SSD FPS yükseltmez HDD üzerinde bir dosya atıyorsundur arkada oyuna girersin yine FPS düşmez FPS düşmesi yersin.
Minecraft FPS düşme sorununun birçok çözümü var örnek olarak Java sil yükle yapabilirsin, ekran kartı driver, oyun sil yükle gibi birçok çözüm mevcut.
Ekran kartı sıcaklıklarını kontrol edebilirsin ekran kartına olabilir sorun belki başka oyunlarda dene ilk öncelikle ekran kartındamı sorun var onu öğrenelim daha iyi olur.

Sistem özellikleriniz nedir? Sisteminiz son güncellemelerden sonra oyunun gereksinimlerini karşılayamıyor olabilir. Ne kadar son sürümlerde performans iyileştirmeleri yapılsa da zorluyor güncel sistemlerin bile bazılarını.

Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkürler sağ olun.
Sistem özellikleriniz nedir? Sisteminiz son güncellemelerden sonra oyunun gereksinimlerini karşılayamıyor olabilir. Ne kadar son sürümlerde performans iyileştirmeleri yapılsa da zorluyor güncel sistemlerin bile bazılar.

Sistem özellikleriniz nedir? Sisteminiz son güncellemelerden sonra oyunun gereksinimlerini karşılayamıyor olabilir. Ne kadar son sürümlerde performans iyileştirmeleri yapılsa da zorluyor güncel sistemlerin bile bazılarını.

Sistem eğer bana diyorsanız 4 GB RAM Intel HD grafik 6200 normalde iyi FPS veriyordu sonra kasmalar yaşanmaya başladı nedeni ne olabilir?
Şuna açıklık getirelim;
HDD veya SSD alman bu sorunu çözmez çünkü HDD FPS düşürmez veya SSD FPS yükseltmez HDD üzerinde bir dosya atıyorsundur arkada oyuna girersin yine FPS düşmez FPS düşmesi yersin.
Minecraft FPS düşme sorununun birçok çözümü var örnek olarak Java sil yükle yapabilirsin, ekran kartı driver, oyun sil yükle gibi birçok çözüm mevcut.
Ekran kartı sıcaklıklarını kontrol edebilirsin ekran kartına olabilir sorun belki başka oyunlarda dene ilk öncelikle ekran kartındamı sorun var onu öğrenelim daha iyi olur.
Beni bilgilendirdiğiniz için sağ olun

Sistem 4 GB RAM, Intel HD grafik 6200. Normalde iyi FPS veriyordu sonra kasmalar yaşanmaya başladı nedeni ne olabilir?
Son sürüm oynuyorsanız ondan olabilir. Ayrıca chunkları kontrol edin. Yüksek bir değerde ise o da ciddi oranda FPS düşürür. Sadece kirli olmasının ciddi bir FPS düşüşü yaratacağını zannetmiyorum. Sıcaklıkları yine de kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı