Minecraft mob farmı çalışmıyor

inmybluehell

Hectopat
Arkadaşlar, mob farmı yapıyorum ama çalışmıyor. Ne zaman yapsam böyle oluyor her şey eksiksiz. Klasik mob farmı yapıyorum ve tek tük yaratık düşüyor, hiç verimli olmuyor. 5-10 dk. bekliyorum ve 5-6 tane anca düşüyor. Sorun nedir?

Ne farmı yapıyorsun? Mesela Creeper farmı için 128 blok yukarıda AFK bölümü yapmak çok önemli. Ben denediğim için biliyorum:D Bir de Deep Ocean'a yapman gerekiyor.
Hangi farmı yapıyorsan yap, Shulkercraft isimli kanalınkini gönül rahatlığıyla yapabilirsin. Yaptığım tüm farmlar onların farmları, tane tane güzel anlatıyorlar ve hep çalışıyor.

Arkadaşlar, mob farmı yapıyorum ama çalışmıyor. Ne zaman yapsam böyle oluyor her şey eksiksiz. Klasik mob farmı yapıyorum ve tek tük yaratık düşüyor, hiç verimli olmuyor. 5-10 dk. Bekliyorum ve 5-6 tane anca düşüyor. Sorun nedir?

Zorluk kolayda olabilir, içerisi çok karanlık olmayabilir, ve ayrıca farmı bir serverde yapıyorsanız server ile ilgili olabilir.

Ne farmı yapıyorsun? Mesela creeper farmı için 128 blok yukarıda AFK bölümü yapmak çok önemli. Ben denediğim için biliyorum:D bir de Deep Ocean'a yapman gerekiyor.
Hangi farmı yapıyorsan yap, shulkercraft isimli kanalınkini gönül rahatlığıyla yapabilirsin. Yaptığım tüm farmlar onların farmları, tane tane güzel anlatıyorlar ve hep çalışıyor.

Bütün hepsi var.

Zorluk kolayda olabilir, içerisi çok karanlık olmayabilir, ve ayrıca farmı bir serverde yapıyorsanız server ile ilgili olabilir.

Zorluk zorda içerisi karanlık ve serverda değilim.

Yakın olan her yeri ışıklandır ki mobtrapte spawn olsunlar. Ayrıca kendinden 24 blok uzakta.

Mob spawnerini 24-25 blok yukarıya yaptım ondan olabilir mi biraz yüksekte AFK dursam gelir mi?

Mob spawnerini 24-25 blok yukarıya yaptım ondan olabilir mi biraz yüksekte AFK dursam gelir mi?
Zararlı yaratıkların spawn olması için 24 blok uzakta olması lazım bildiğim kadarıyla. Dediğim gibi etrafı ışıklandır, eğer sunucuda oynuyosan ve çok oyuncu varsa gayet normal bir durum.

Zararlı yaratıkların spawn olması için 24 blok uzakta olması lazım bildiğim kadarıyla. Dediğim gibi etrafı ışıklandır, eğer sunucuda oynuyorsan ve çok oyuncu varsa gayet normal bir durum.

Işıklandırılmış zaten etraf.

Dosya Ekleri

• ssss.png
    ssss.png
    623,1 KB · Görüntüleme: 1.432
Alttaki mağaraları falan da ışıklandırmanda fayda var. Ve daha geniş bi alanı buna rağmen mob spawn olmuyorsa garip.
deneyeyim
Alttaki mağaraları falan da ışıklandırmanda fayda var. Ve daha geniş bir alanı buna rağmen mob spawn olmuyorsa garip.

Burası da içerisi. Aydınlattım bekliyorum şimdi.
Alttaki mağaraları falan da ışıklandırmanda fayda var. Ve daha geniş bir alanı buna rağmen mob spawn olmuyorsa garip.

Nerede AFK bekleyeyim aşağıda mı yukarıda mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    242,7 KB · Görüntüleme: 1.154
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı