Minecraft mob farmından kaç blok uzakta durmalıyız?

Daha fazla  
Merhaba, Minecraft oynuyorum ve mob farmı yaptım fakat bir sorun var moblar çok az doğuyor ve birkaç yerde gördüm üstünden 80-90 blok yukarı çıkın diyor ama çıkıtığımda 10 dk bekliyorum. Aşağı indiğimde hiç mob olmuyor. Tam gelince birkaç mob düşüyor sayıları da 5 taneyi geçmiyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Minecraft oynuyorum ve mob farmı yaptım fakat bir sorun var moblar çok az doğuyor ve birkaç yerde gördüm üstünden 80-90 blok yukarı çıkın diyor ama çıkıtığımda 10 dk bekliyorum. Aşağı indiğimde hiç mob olmuyor. Tam gelince birkaç mob düşüyor sayıları da 5 taneyi geçmiyor. Ne yapmalıyım?

Spawn chunk'da durursanız daha çok mob doğar. Ayrıca dünyanın neresinde olursanız olun yine de mob doğar yani belli bir blokta durmanıza gerek yok.

Farmın en tepesinden 25 blok yeterli olacaktır. Çok yukarıda bekleyince doğan mob yok oluyor.

Farmın en tepesinden 25 blok yeterli olacaktır. Çok yukarıda bekleyince doğan mob yok oluyor.

Eğer chunkları da kısarsan spawn olma oranları artacaktır.

Artı -1 Eksi
Ben canavar çiftliğini huni sistemi kullanmadan böyle çukursuz havada duracak ve eşyalar yere düşecek şekilde yaptım gökyüzü bloğunda 2 kat var 2.sinde hem etrafında hem ortasında 3x3'lük boyutta çapraz şekilde konulmuş bir sürü zemin var 1.sindede normal canavar çiftliği böyle tuzak kapılı ama canavarlar basınç plakasını tam blok algılayıp zıpladığı için 1 blok aralıklarla basınç plakası koydum örümcek dışında her şey düşüyor bazen 64 kemik çıkıyor çok verimli ve az yüksek.(genelde İngilizce dilinde yazılan bütün yazıları sırf yazım yanlışı yapınca ceza veriyor diye Türkçe yazdım 😡 )

Geri
Yukarı