Çözüldü Minecraft mob farmının çalışması için render distance kaç olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yiğit_17

Decapat
Yer
Ankara/Gölbaşı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600 AF 3.40 GHz
Saphire Nitro Rx590 8Gb
Fury beast 16gb 3200MHZ x1
Kioxia exceria G2 1TB
Gigabyte B450M-K
MSI MAG A600DN
Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
Merhaba. İnternetten bakarak bir mob farmı yaptım farmın çatısından 120 blok yukarı olacak şekilde bir AFK noktasıda ayarladım ışıklandırma vs. her şeyini hallettim. Fakat moblar fazla çıkmıyor simülasyon uzaklığını ve görüş mesafesini kaç yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran gör.png
    Ekran gör.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 32
Çözüm
Bu tarz farmlardan çok verim beklemeyin çünkü alttaki madenlerde ve etrafta mob doğarak mob doğma sınırına geliyor ve sizin farmınıza çok düşük sayıda mob spawn oluyor en verimli mob farmı okyanus üzerinde yapılır imkan varsa okyanusa yapın. Veya etrafı ve yakındaki mağaraları, madenleri ışıklandırmakta verimi artırabilir.
Yakınında durduğun halde çok az mob spawnlanıyorsa sorun dediğin ayarlarda değilir. Hocam ayrıca dediğin ayar hızı etkilemez istersen Full'e.
Baktığın farm ile oyununun versyionu farklı mı?

Bu tarz farmlardan çok verim beklemeyin çünkü alttaki madenlerde ve etrafta mob doğarak mob doğma sınırına geliyor ve sizin farmınıza çok düşük sayıda mob spawn oluyor en verimli mob farmı okyanus üzerinde yapılır imkan varsa okyanusa yapın. Veya etrafı ve yakındaki mağaraları, madenleri ışıklandırmakta verimi artırabilir.

Çözüm
Farmı okyanus üzerine yapmazsanız mağara tarzı yerlerde spawn olan moblar farmı engelliyor ve bir şey kazanamıyorsunuz. Ya Nether'da yaptığımız gibi her yeri yarım basamak doldurmanız gerekiyor ya da okyanus kullanmanız gerekiyor.

Bir chunk 16 yükseklik Farm'ın üzerinden yukarıya blok çıkın bayağı yükselin. Smilasyon uzaklığını mesela 5 yaparsanız 5x16'dan farmın 80 blok üzerine çıkın.

Merhaba. İnternetten bakarak bir mob farmı yaptım farmın çatısından 120 blok yukarı olacak şekilde bir AFK noktasıda ayarladım ışıklandırma vs. her şeyini hallettim. Fakat moblar fazla çıkmıyor simülasyon uzaklığını ve görüş mesafesini kaç yapmalıyım?

Yaptığınız farmdan verim alamazsınız çünkü yakınlarda çok mağara boşluk vb mobların spawn olabileceği çok yer ver o yüzden farm içerisinde adam gibi mob spawn olmaz. Okyanus üstüne veya netherde Bedrock üstünü yaparsanız anca verim alırsınız bu farm tipinde YouTube'da bu konuda rehberler var izlemenizi öneririm. Bu farmda daha fazla beklentiye girip uğraşmayın ya bir spawner bulup spawnere farm kurun ya da dediğim gibi okyanus üstüne kurun farmı şu an yaptığınız farm çöpe gitti maalesef.
Ama yine de chunkları en düşüğe çekip simülasyon uzaklığını en düşüğe çekip verim artıp artmadığını deneyebilirsiniz.

Farmı okyanus üzerine yapmazsanız mağara tarzı yerlerde spawn olan moblar farmı engelliyor ve bir şey kazanamıyorsunuz. Ya Nether'da yaptığımız gibi her yeri yarım basamak doldurmanız gerekiyor ya da okyanus kullanmanız gerekiyor.

Bir chunk 16 yükseklik Farm'ın üzerinden yukarıya blok çıkın bayağı yükselin. Smilasyon uzaklığını mesela 5 yaparsanız 5x16'dan farmın 80 blok üzerine çıkın.

Farmı taşıdım hocam okyanusa oluşan fark hissediliyor.

Cevaplarınız için teşekkürler.

okyanustada altta mağara var ama seyirci modunda baktığımda.

Okyanustada altta mağara var ama seyirci modunda baktığımda.

Okyanusun ortasında belirli bir yüksekliğe çıkarak alt taraftaki mob doğmasını engelleyebilirsiniz veya en aza indirebilirsiniz bu yükseklik internette mecvut ben çok uzun zamandır oynamadığım için unuttum.

Son düzenleme:
Okyanusun ortasında belirli bir yüksekliğe çıkarak alt taraftaki mob doğmasını engelleyebilirsiniz veya en aza indirebilirsiniz bu yükseklik internette mecvut ben çok uzun zamandır oynamadığım için unuttum.

Peki karada yükseklerde yapsam? Çünkü simülasyon uzaklığı diye bir şey var mantıkken dediğiminde olması lazım.

Geri
Yukarı