Minecraft mod paketi önerisi

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Oyunu gerçekçi yapan biraz, köylüleri falan çok daha iyi yapan konuşabildiğimiz onlar için görevler yapabildiğimiz ve onların da bizim için maden falan kazabildiği tarzda bir mod paketi istiyorum. Tabii sadece bu olmayacak başka modlarda olsun oyunu gerçekçi yapan ve güzelleştiren, yeni moblar, dungeonlar, yeni yerler, yeni köyler, boss fightlar vs. end ve netherın güzelleşmesi falan, güzel bir mod paketi arıyorum kısaca, ama şu köylü olayı olsun.

Dawncraftta köyde görev yapılabiliyor. Tam kapsamlı bilmiyorum ama bir bakın güzel mod paketi diye söylüyorlar.

mods.zip
Arkadaşlarla oynamak için mod paketi yapmıştım belki hoşunuza gidebilir. Dediğiniz tarz bir mod paketi. Fakat kendim yaptığım için görev falan yok. Birkaç tane de teknoloji modu var.
1713778272927.png

1713778300816.png

1713778322970.png

Onun dışında Minecolonies moduna bakabilirsiniz. Köy kurup köylülere iş veriyorsunuz binalar yapıyorsunuz onlar da maden kazıyor, çiftçilik yapıyor size eşya sağlıyor. Herhangi bir mod paketine eklenebilir benim hoşuma gidiyor o mod.

Son olarak aşağıdaki listeden Dawncraft, RLcraft, Prominence II, Dark RPG modpaketlerine bakın. Dilerseniz diğer mod paketlerine de bakabilirsiniz fakat bu söylediklerim tam sizin isteyeceğiniz tarzda mod paketlerine benziyor. Diğerleri hakkında pek bilgim yok.
https://www.curseforge.com/minecraft/search?page=1&pageSize=20&sortBy=popularity&class=modpacks

mods.zip
Arkadaşlarla oynamak için mod paketi yapmıştım belki hoşunuza gidebilir. Dediğiniz tarz bir mod paketi. Fakat kendim yaptığım için görev falan yok. Birkaç tane de teknoloji modu var.

Onun dışında minecolonies moduna bakabilirsiniz. Köy kurup köylülere iş veriyorsunuz binalar yapıyorsunuz onlar da maden kazıyor, çiftçilik yapıyor size eşya sağlıyor. Herhangi bir mod paketine eklenebilir benim hoşuma gidiyor o mod.

Son olarak aşağıdaki listeden dawncraft, RLCraft, prominence II, Dark RPG modpaketlerine bakın. Dilerseniz diğer mod paketlerine de bakabilirsiniz fakat bu söylediklerim tam sizin isteyeceğiniz tarzda mod paketlerine benziyor. Diğerleri hakkında pek bilgim yok.
https://www.curseforge.com/minecraft/search?page=1&pageSize=20&sortBy=popularity&class=modpacks

Dediğiniz mod paketinde bilmediğim çok mod var, kısaca en önemli modları özetleme imkanınız var mı?

Dediğiniz mod paketinde bilmediğim çok mod var, kısaca en önemli modları özetleme imkanınız var mı?
Yungs diye başlayan modlar Dünya'yı değiştiriyor. Daha iyi mağaralar daha iyi dungeonlar oluşturuyor.

Tectonic, Biomes o Plenty, Terrablender, terralith yeni biyomlar ekliyor ve Dünya yapısını daha gerçekçi yapıyor. Bu mod paketinde gördüğüm kadarıyla 100'den fazla biyom var.

Epicfight modu ve Weapons of Miracles modu savaş mekaniğini değiştiriyor -RPG tarzı yapıyor - yeni silahlar , animasyonlar ekliyor .

Gravestone modu oyuncu öldüğünde mezar çıkartıyor mezar kırıldığında eşyalar otomatik envantere geliyor.

Teknoloji modları olarak da Thermal Expansion, Create ve Applied Energistics ve Quarry modu var.

Ars Nouvaeu modu büyü yapmayı sağlıyor. Patlatma büyüsü, bitki büyütme büyüsü yakma büyüsü gibi bir sürü büyü var. Bunların kombinasyonuyla beraber yüzlerce büyü yapma imkanı oluyor.

Depolama için çanta modu, iron chest modu ve storage drawer modu var.

Son olarak Ore excavation modu da bir tuşa basılı tutarak belirli sayıda veya genişlikte blok kırmanızı sağlıyor. Bu sayede ağacı tek seferde devirebiliyorsunuz, 5x5'lik bir alan kazabiliyorsunuz veya madenleri tek seferde alabiliyorsunuz.

Alex's Mobs modu yeni hayvanlar ekliyor. Biomes o Plenty modu ile de uyumlu diye biliyorum. Mesela Biomes O plenty modunun eklediği sahil biyomunda yengeçler falan oluyor.

Geri kalan modların çoğu Dungeon modu ve performans modu.

Yungs diye başlayan modlar dünya'yı değiştiriyor. Daha iyi mağaralar daha iyi dungeonlar oluşturuyor.

Tectonic, biomes o plenty, terrablender, terralith yeni biyomlar ekliyor ve dünya yapısını daha gerçekçi yapıyor. Bu mod paketinde gördüğüm kadarıyla 100'den fazla biyom var.

Epicfight modu ve weapons of miracles modu savaş mekaniğini değiştiriyor -RPG tarzı yapıyor - yeni silahlar, animasyonlar ekliyor.

Gravestone modu oyuncu öldüğünde mezar çıkartıyor mezar kırıldığında eşyalar otomatik envantere geliyor.

Teknoloji modları olarak da thermal expansion, create ve applied energistics ve quarry modu var.

Ars nouvaeu modu büyü yapmayı sağlıyor. Patlatma büyüsü, bitki büyütme büyüsü yakma büyüsü gibi bir sürü büyü var. Bunların kombinasyonuyla beraber yüzlerce büyü yapma imkanı oluyor.

Depolama için çanta modu, iron chest modu ve Storage drawer modu var.

Son olarak ore excavation modu da bir tuşa basılı tutarak belirli sayıda veya genişlikte blok kırmanızı sağlıyor. Bu sayede ağacı tek seferde devirebiliyorsunuz, 5x5'lik bir alan kazabiliyorsunuz veya madenleri tek seferde alabiliyorsunuz.

Alex's mobs modu yeni hayvanlar ekliyor. Biomes o plenty modu ile de uyumlu diye biliyorum. Mesela biomes o plenty modunun eklediği sahil biyormunda yengeçler falan oluyor.

Geri kalan modların çoğu dungeon modu ve performans modu.

Gayet iyi gibi duruyor bunlar, bunun yanına bende birkaç mod yüklersem dediğim köylü modu tarzında çok iyi olur gibi. Çok sağ olun hocam.

mods.zip

Onun dışında minecolonies moduna bakabilirsiniz. Köy kurup köylülere iş veriyorsunuz binalar yapıyorsunuz onlar da maden kazıyor, çiftçilik yapıyor size eşya sağlıyor. Herhangi bir mod paketine eklenebilir benim hoşuma gidiyor o mod.

Son olarak aşağıdaki listeden dawncraft, RLCraft, prominence II, Dark RPG modpaketlerine bakın. Dilerseniz diğer mod paketlerine de bakabilirsiniz fakat bu söylediklerim tam sizin isteyeceğiniz tarzda mod paketlerine benziyor. Diğerleri hakkında pek bilgim yok.

Dediğiniz minecolonies modunu kurarım, sürüm kaç hocam paket için?

mods.zip

Bu minecolonies modu tarzı bir mod lazım bana aslında, bunda istediğim şeyler var ama fazla detaylı, kendi köyümü kurmak falan istemiyorum ben. Normal köylülerden görev alıp görev vermek istiyorum.

Gayet iyi gibi duruyor bunlar, bunun yanına bende birkaç mod yüklersem dediğim köylü modu tarzında çok iyi olur gibi. Çok sağ olun hocam.

Dediğiniz minecolonies modunu kurarım, sürüm kaç hocam paket için?

Bu minecolonies modu tarzı bir mod lazım bana aslında, bunda istediğim şeyler var ama fazla detaylı, kendi köyümü kurmak falan istemiyorum ben. Normal köylülerden görev alıp görev vermek istiyorum.
Sürüm 1.20.1, o zaman siz dediğim mod paketlerine baksanız daha iyi olur. Dediğim gibi bu mod paketi dümdüz survival mod paketi oyunu kolaylaştıran, eğlenceli kılan, çeşitlendiren modlar var sadece.
Hatta premiumunuz varsa İngilizceniz iyiyse yabancı RPG serverlara katılın. NPC'lerden görev alıp ilerliyorsunuz, insanlarla ticaret yapıyorsunuz, dungeonlarda ilerliyorsunuz vs. Bunların herbiri de elle yapılmış bölümler. Aylarca çalışıyorlar o sunucular için.

Sürüm 1.20.1, o zaman siz dediğim mod paketlerine baksanız daha iyi olur. Dediğim gibi bu mod paketi dümdüz Survival mod paketi oyunu kolaylaştıran, eğlenceli kılan, çeşitlendiren modlar var sadece.
Hatta premiumunuz varsa ingilizceniz iyiyse yabancı RPG serverlara katılın. NPC'lerden görev alıp ilerliyorsunuz, insanlarla ticaret yapıyorsunuz, dungeonlarda ilerliyorsunuz vs. bunların herbiri de elle yapılmış bölümler. Aylarca çalışıyorlar o sunucular için.

Hocam evet onlar güzel olabilir, ama hangisine girmeliyim hangisi iyidir hiçbir fikrim yok. İngilizcem iyi gayet, bir tane bildiğiniz varsa güzel bir server önerseniz bir de benim istediğim tarzda bir modpack önerseiz ikisini de denesem çok güzel olur gerçekten. Kusura bakmayın zamanınızı aldım bayağı.

Son olarak aşağıdaki listeden Dawncraft, RLcraft, Prominence II, Dark RPG modpaketlerine bakın. Dilerseniz diğer mod paketlerine de bakabilirsiniz fakat bu söylediklerim tam sizin isteyeceğiniz tarzda mod paketlerine benziyor. Diğerleri hakkında pek bilgim yok.
Şuradaki listedeki mod paketlerine bakabilirsiniz.
RPG serverları ne durumda bilgim yok eskiden oynadığım WynnCraft'ı öneririm. Hala açık sanırım.
Wynncraft - The Minecraft MMORPG

Yeni konular

Geri
Yukarı