Minecraft mod paketlerinin açılış süresi işlemciye göre değişir mi?

569792

Centipat
Mesela i5 7300HQ 16 GB RAM ve GTX 1050 ile 250-300 modlu büyük modpaketleri dünya yüklenme süresi dahil yaklaşık 10 dakikada açılıyor. Yaklaşık 150 modlu paketler ise toplam 5 dakikada açılıyor, bu süreler normal mi? Mesela modlu Minecraft oynayanlar varsa farklı sistemlerde ne kadar sürüyor. Sürüm olarak 1.18.2 de denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela i5 7300HQ 16 GB RAM ve GTX 1050 ile 250-300 modlu büyük modpaketleri dünya yüklenme süresi dahil yaklaşık 10 dakikada açılıyor. Yaklaşık 150 modlu paketler ise toplam 5 dakikada açılıyor, bu süreler normal mi? Mesela modlu Minecraft oynayanlar varsa farklı sistemlerde ne kadar sürüyor. Sürüm olarak 1.18.2 de denedim.

Hocam MC işlemci ve RAM'e çok yükleniyor bu doğru ama 300mod ile 10dk da dünya yüklemesi bana pek normal gelmedi oyuna kaç GB RAM veriyorsunuz.

Hocam MC işlemci ve RAM'e çok yükleniyor bu doğru ama 300mod ile 10dk da dünya yüklemesi bana pek normal gelmedi oyuna kaç GB RAM veriyorsunuz.

Normal değil derken çok anlamında mı yoksa az anlamında mı? oyunun açılması + dünya yükleme süresinin toplamı 10 dakika oyunada 6-7GB RAM verince 4 5 GB falan kullanıyordu F3 ekranından baktığımda optimizasyon modlarının çoğunuda ekledim.

Son düzenleme:
Kullandığınız modlara dikkat edin. Aralarında optimizasyonu berbat olan bir mod varsa o bile yavaşlatıyor olabilir.
Bunu da geçtim 300 mod ile oyunu oynamaya çalışman biraz hata. Ne kadar iyi bilgisayarınız olursa olsun minecraft java ile çalışan bir oyun olduğu için o kadar modu çalıştırması uzun sürecektir.
Bunu şu şekilde düşünebilirsin:
Chunkları bir anda 48e çıkardığında olan drop ve kasma gibi. Minecraft java sürümü maalesef böyle, bedrock edition'ın optimizazyonu mükemmel fakat bir java versiyonun sunduğu özgürlüğün (eski versiyonları oynayabilmek, mod kurmak, crack oynamak tarzı şeyler) yerini tutamıyor.

Kullandığınız modlara dikkat edin. Aralarında optimizasyonu berbat olan bir mod varsa o bile yavaşlatıyor olabilir.
Bunu da geçtim 300 mod ile oyunu oynamaya çalışman biraz hata. Ne kadar iyi bilgisayarınız olursa olsun Minecraft Java ile çalışan bir oyun olduğu için o kadar modu çalıştırması uzun sürecektir.
Bunu şu şekilde düşünebilirsin:
Chunkları bir anda 48e çıkardığında olan drop ve kasma gibi. Minecraft Java sürümü maalesef böyle, Bedrock Edition'ın optimizazyonu mükemmel fakat bir Java versiyonun sunduğu özgürlüğün (eski versiyonları oynayabilmek, mod kurmak, crack oynamak tarzı şeyler) yerini tutamıyor.

300 modlu paketi deneme amaçlı kurdum normalde o kadar fazla modla oynamıyorum.

Geri
Yukarı