Minecraft modlu server kurma

Enver011

Hectopat
Twitch'in modifikasyon bölümünden kendi Minecraft mod paketimi olusturdum. Bu mod paketini nasıl multiplayer şekilde arkadaslarla oynayacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yöntem 1: Bir dünyayı aynı mod paketini kullanan kişiler ile yerel ağda paylaşabilirsiniz ve sunucu ile uğraşmanız gerekmez.

Yöntem 2: Forge ile bilgisayarınızda sunucu kurarsınız ve arkadaşlarınızla oynarsınız.

Notlar: 1. Yöntem Hamachi v.b. bir program gerektirir veya aynı modeme bağlanmanız gerekir. 2. Yöntemde ise yine Hamachi v.b. bir program veya modemden port açmanız gerekir.

Yöntem 1: Bir dünyayı aynı mod paketini kullanan kişiler ile yerel ağda paylaşabilirsiniz ve sunucu ile uğraşmanız gerekmez.

Yöntem 2: Forge ile bilgisayarınızda sunucu kurarsınız ve arkadaşlarınızla oynarsınız.

Notlar: 1. Yöntem Hamachi vb. Bir program gerektirir veya aynı modeme bağlanmanız gerekir. 2. Yöntemde ise yine Hamachi vb. Bir program veya modemden port açmanız gerekir.

Hamachi ile kurarken sadece ağa katılması yeterli olur mu yani ağa katıldıktan sonra nasıl serverima gircek internette pek bilgi yok
Bukkit Server kurarak yapabilirsiniz.

O ne bilmiyorum.

Hamachi ile kurarken sadece ağa katılması yeterli olur mu yani ağa katıldıktan sonra nasıl serverima gircek internette pek bilgi yok
Arkadaşınız Hamachi ağınıza katılacak, siz dünyayı yerel ağda paylaş dediğinizde size bir port verilecek, arkadaşınız sunucu listesinde "Yerel ağdaki sunucular taranıyor..." kısmında sizin dünyanızı görecek. Eğer görmezse sizin IPv4 andresinizi kopyalayacak, Minecraft sunucu ekleme kısmından sunucu adresi kısmına "Sizin IPv4 adresiniz : size verilen port" şeklinde bir adres yazacak(İki nokta üst üstenin arasında boşluk olmayacak fakat ben bazı sebeplerden dolayı bu forumda bırakmak zorunda kaldım.) ve sunucunuza bağlanacak.
O ne bilmiyorum.
Bukkit ve Spigot, plugin yükleyebildiğiniz sunucular oluşturmanızı sağlayan sunucu dosyalarıdır.

Arkadaşınız Hamachi ağınıza katılacak, siz dünyayı yerel ağda paylaş dediğinizde size bir port verilecek, arkadaşınız sunucu listesinde "Yerel ağdaki sunucular taranıyor..." kısmında sizin dünyanızı görecek. Eğer görmezse sizin IPv4 andresinizi kopyalayacak, Minecraft sunucu ekleme kısmından sunucu adresi kısmına "Sizin IPv4 adresiniz : size verilen port" şeklinde bir adres yazacak(İki nokta üst üstenin arasında boşluk olmayacak fakat ben bazı sebeplerden dolayı bu forumda bırakmak zorunda kaldım.) ve sunucunuza bağlanacak.

Bukkit ve Spigot, plugin yükleyebildiğiniz sunucular oluşturmanızı sağlayan sunucu dosyalarıdır.
Teşekkürler.

Biz bugün dediğinizi vanilla Minecraft'ta denedik ama olmadı araştırdım biraz dosya falan eklemeniz gerek diyor sizin bildiğiniz başka bir yöntem var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı