Minecraft nasıl bir oyundur?

Newkan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Arkadaşlar hayatımda hiç oynamadığım bir oyun bana komik gelen, çizgi film gibi çocuksu bir oyun. Sizce bu oyunu önemli kılan nedir? 25 yaşındayım hiç ilgi duymadım bu oyuna karşı.

Arkadaşlar hayatımda hiç oynamadığım bir oyun bana komik gelen, çizgi film gibi çocuksu bir oyun. Sizce bu oyunu önemli kılan nedir? 25 yaşındayım hiç ilgi duymadım bu oyuna karşı.
Pek bir esprisi yok bence tek başına. Ama arkadaşlarla ve modlarla çok güzel oluyor. Çevrimiçi sunucularda Skywars, Bedwars gibi oyunlar oynamak da hoş.

Ev yapam, yaratık kesem, agalarla eğlenem, maden kasam, oyunun arada verdiği seslerle korkam, açık dünyasını keşfedem, köy yağmalayam.

Oyunun özeti en basit versiyonla bu.

Siz 13 yaşındayken çıkmış ve hedef kitlesinde çocuklar olan bir oyuna ilgi duymamanız normal. Bende sevmem ve oynamam. Ama oynayana da saygı duyarım.

İşte Türk toplumunun geri kafalılığının bir örneği. Zamanında hangi arkadaşıma ''Ya Minecraft diye bir şey çıkmış çok güzel bi baksana'' desem şu tarz tepkiler aldım ''Yav bu ne çocuk oyunu'' , ''Kardeşim bu nasıl oyun grafiklere bak kare kare çok dandik'' , ''Bu nasıl oyun leş'' gibi gibi...

Çok geçmeden hepsi delilik derecesinde Minecraft bağımlısı olmuştu.

Grafiğe bakmayın. Girin oynayın. Beğenirseniz devam edin.

Grafik modu indirince de baya çocuksu gözüküyor zaten:
images (14).jpeg

Geri
Yukarı