Minecraft nasıl bir oyundur?

İşte Türk toplumunun geri kafalılığının bir örneği. Zamanında hangi arkadaşıma "Ya Minecraft diye bir şey çıkmış çok güzel bir baksana" desem şu tarz tepkiler aldım "Yav bu ne çocuk oyunu", "Kardeşim bu nasıl oyun grafiklere bak kare kare çok dandik", "Bu nasıl oyun leş" gibi gibi...

Çok geçmeden hepsi delilik derecesinde Minecraft bağımlısı olmuştu.

Grafiğe bakmayın. Girin oynayın. Beğenirseniz devam edin.

Ne alakası var kardeşim. Ben sevmedim diye oynayanlara saygı duymamazlık yapmıyorum zaten. Herkes özgür. Ben onu sevmedim diye sende onu sevmemek zorunda değilsin. Zamanın da CS 1.6 ile büyümüş nesil olarak bana doğal olarak çocuksu gelmesi normaldir.

Farkındaysan hiç oynamadığımı belirttim. Grafikleri hakkında bilgim yok görsellerden gördüğüm kadarıyla konuşuyorum.
"Çocuksu geliyor" denmesinin sebebi kitlesinden dolayı insanların önyargı ile yaklaşması, bunun yanlışlığını belirttim. CS 1.6'yı oynayan nesil elbet bu oyunu da sevmiş olabilir. Valorant'ı da ilk görünce garipsemiştim ama şimdi oynuyorum ve çoğu zaman CS'den daha iyi zevk veriyor. Mesele grafik değil mekanik bir ölçüde, elbette grafikler de etkili ama her şey değil.

Ne alakası var kardeşim. Ben sevmedim diye oynayanlara saygı duymamazlık yapmıyorum zaten. Herkes özgür. Ben onu sevmedim diye sende onu sevmemek zorunda değilsin. Zamanın da CS 1.6 ile büyümüş nesil olarak bana doğal olarak çocuksu gelmesi normaldir.
Sana karşı bir şey söylemedim ki zaten neden üstüne alındın? Ben de CS 1.6, Half - Life, GTA LC gibi oyunlarla büyüdüm. Ama oyunun grafiğine bakıp ''Bu ne çocuk oyunu'' demiyorum. Mekanik grafikten çok daha önemli.

"Çocuksu geliyor" denmesinin sebebi kitlesinden dolayı insanların ön yargı ile yaklaşması, bunun yanlışlığını belirttim. CS 1.6'yı oynayan nesil elbet bu oyunu da sevmiş olabilir.

Sana karşı bir şey söylemedim ki zaten neden üstüne alındın? Ben de CS 1.6, Half - Life, GTA LC gibi oyunlarla büyüdüm. Ama oyunun grafiğine bakıp "Bu ne çocuk oyunu" demiyorum. Mekanik grafikten çok daha önemli.

Dediğim gibi zevkler ve renkler tartışılmaz bana iyi gelmeyen size iyi gelmiştir. Herkese saygı duyarım.

Geri
Yukarı