Minecraft nasıl oynanır?

Soru basit. Ben de oynamak istiyorum. Yeğenim bile deli gibi oynuyor lakin ben bu oyunu çözemedim. İnsanlar ne yapıyor bu oyunda? Online mı oynuyorlar? Bir de Microsoft Store sürümü mü yoksa Java sürümü mü? RTX açık oynamak istiyorum.

Java ile başlayın hocam. Biraz öğrenince modlu oynamanızı tavsiye ederim. Mod anlamında çok geniş bir topluluk kütüphanesi var.

Eğer oyunu direk bir uygulama üzerinden açıyorsanız Bedrock Edition'dır, yani RTX serisi ekran kartınız varsa Işın İzleme açabilirsiniz. Eğer bir Launcher üzerinden açıp oynuyorsanız o oyun Java Edition'dır, Işın İzleme açamazsınız ama Shader yükleyebilirsiniz. Oyunun iki türü var, birisi tekli veya çoklu hayatta kalma diğeri ise Bedwars, Eggwars, Skywars, Skyblock, Creative ve Faction gibi oyun türlerinin bulunduğu büyük sunuculardır. Oyunun büyük bir tarihi bulunuyor, araştırıp öğrenebilirsiniz.

RTX yerine Java versiyonu satın alıp "Shader" yükleyebilirsiniz. Böylece grafikler güzel olacaktır fakat bundan önce normal Minecraft'ın tadına bir bakmanızı öneririm. Onun dışında tek oyunculuda istediğinizi yapabilir, ya da Minecraft sunucularından bir tanesine girip başka oyuncular ile sayısız mini games oynayabilirsiniz. 2012'den beri oynarım. Çok güzel oyundur kendisi.

Son düzenleme:
RTX ekran kartın varsa bedrock al, hem daha ucuz hem oyunu kıramıyorsun.
Mod yükleniyor mu peki bu sürüme?
RTX yerine Java versiyonu satın alıp "Shader" yükleyebilirsiniz. Böylece grafikler güzel olacaktır fakat bundan sonra normal Minecraft'ın tadına bir bakmanızı öneririm. Onun dışında tek oyunculuda istediğinizi yapabilir, ya da Minecraft sunucularından bir tanesine girip başka oyuncular ile sayısız mini games oynayabilirsiniz. 2012'den beri oynarım. Çok güzel oyundur kendisi.
Hocam Java'yı da alasım gelmiyor bir yığın korsan sürümü var tek tıkla kurulan valla.

Ben java öneririm, illa RTX istiyorsanız Bedrock alabilirsiniz. Java'da çok daha fazla sunucu ve mod bulunuyor. Shader ile RTX benzeri yapabilirsiniz.

Mod yükleniyor mu peki bu sürüme?

Hocam Java'yı da alasım gelmiyor bir yığın korsan sürümü var tek tıkla kurulan valla.
Hocam Minecraft dediğimiz olay aslında Java sürümü. Bedrock sürümü sonradan çıktı. Ben nedense bir türlü sevemedim. Bedrock sürümü daha çok mobilimsi. Ayrıca Java versiyonu çok fazla mod ve online sunucu destekliyor. Kesinlikle Java önerimdir.

Soru basit. Ben de oynamak istiyorum. Yeğenim bile deli gibi oynuyor lakin ben bu oyunu çözemedim. İnsanlar ne yapıyor bu oyunda? Online mı oynuyorlar? Bir de Microsoft Store sürümü mü yoksa Java sürümü mü? RTX açık oynamak istiyorum.
Oyundaki ana amacımız hayatta kalmak, geceleri yaratıklar geliyor bunun için hızlıca bir base yapmanız gerekiyor ve ya bir mağarada saklanmanız gerekiyor. (Yatağınız var ise hemen orada uyursanız sabah olacaktır yatağın yapılışı aşağıdaki gibidir, odun ağaçtan, yün ise koyundan düşer.)
1630525109074.png

Sonrasında oyunda alet ve zırh yapabileceğiniz madenler var hatırladığım kadarıyla şöyle: Elmas, demir, altın, netherite* (*Bunu sonraya bırakın). Oyunda aletler yapabileceğiniz madenler de bulunuyor, kızıl taş, kömür* (kömür madenleri eritmek için kullanılır. Blok haliyle pek bir işimize yaramaz bazı madenler direkt olarak eritilmeye ihtiyaç olmayacak şekilde düşer), zümrüt* (oyunda köyler var, köylerden loot bulabilirsiniz ve köylülerle takas yapabilirsiniz çoğu zaman kazık mal satarlar*), bakır, lapis lazuli* (oyunda eşyalarınıza büyü basabiliyorsunuz ve lapis lazuluyi büyü masasının yakıtı olarak düşünebilirsiniz. Büyü masası tarifi aşağıdaki gibi)
1630525482771.png

Bazı eşyaların yapımını hatırlayamayacaksınız ve ya bilmiyor olacaksınız internete yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz. Dünyada işleriniz bittikten sonra nether kısmına geçebilirsiniz, netheri cehennem gibi düşünün asla yatak koyup uyumaya kalkmayın, su koymayın. Nether portalı açmak için obsidyen gerekli obsidyen lav ve su birleşince oluşuyor, madenlerde bulabilirsiniz ancak sadece elmas kazma ile kazılıyor, elmas kazmak için de demir kazma gerekli, demir için de taş. Sonrasında 3 blok alta ve 4 blok yukarı olmak üzere çıktığınız obsidyenlere çakmakla sağ tık yaparsanız portal açılmış olur.
1630525636521.png

Anlat anlat bitmeyecek oyun ama öncelikli amacınız bunlar olsun, sorularınız varsa yanıtlarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı