Minecraft nasıl oynanır?

Nasıl oynanır derken sanırım ne yapabilirim ne yaparsam daha çok zevk alırım anlamında sormuşsunuz öncelikle hayal gücünüze göre yapabildiğiniz binalar pixelartlar filan onlar gibi şeyler inşa edebilirsiniz örnek olarak ben Avengers kulesi yapmıştım önceden ayrıca modların çok yararı oluyor mod kurmanızı öneririrm.
Örnek: Eşya modları dekorasyon için, grafik modları, silah modları.

Reis aslında Minecraft oynamayı biliyorum Survival hayatta kalma falan, öncelikle şunu söyleyeyim aklıma böyle bir konu oluşturmak geldi amacım troll vs değil belki eğlenceli yorumlar çıkar diye yani Minecraft oynayacağım ama bir süre sonra aynı şeyleri yapıyormuş gibi oluyorum farm vs hiçbir şey bilmiyorum mağaraya insem ölüyorum.

Dayı ne diyosun gözünü seveyim be başımızı yaktıracan ha :)
Gözünü seveyim deyince aklıma geldi, konudan tamamen bağımsız. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Wasd+space tuşlarıyla bir ağaca git ve kır ondan sonra e tuşuna bas o odunu 4 kare gibi bir şeye koy sana 4 tane tahta verecek o 4 tahtayı her kareyi kaplayacak şekilde koy ve çalışma masası yap ve o ağacı kırmaya devam et ve hepsini oduna çevirip çubuk yap daha sonra deliklerden aşağı in ve çalışma masasını koy ve kazma yap kazmayla 59 tane taş kaz taş balta taş kazma taş kürek fırın yaptıktan sonra böyle grimsi tanecikli bir blok bul ve 36 tanesini fırında erit, demir kask, demir zırh, demir pantolon, demir bot, demir kazma, demir balta ve kalkan yap, F3 basıp y=-9 diyene kadar aşağı in ve dümdüz kaz mavimsi bir cisim bulunca onlardan bir set(yukarıdakilerin aynısı) yap ve yukarı çık sandık yapıp içine eşyalarını bıraktıktan sonra üstünü kapatıp yukarı doğru dikit yap
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videodaki gibi 4 demir ve 1 tane çakıldan çakmak taşı çıkarıp çakmak yap lavı madende bulursun. Nether'a gidince koyu kahverengi renginde bir köprü bulacaksın oradaki sarı uçan bacakları olan bir varlığı öldüreceksin. Bu varlık ateş topu atıyor buyüzden kalkanını kullanman gerek. Netherin mavimsi yerinde Enderman'ler oluyor onları keserek 14 tane inci çıkar ve sarı bacakları toza çevirip onunla birleştir. Geri dünyaya döndüğünde ender gözüne sağ tıkla ve onu takip et bir süre sonra yere girmeye başlayacak o başlangıçtaki taş kürekle yeri kazıp bir labirent gibi yere düşeceksin. Dışa katlanmış 3x3 bir beyaz ve koyu yeşil karışımı altı lav olan yer bulacaksın kazmayla ortadaki kafes gibi şeyi kıracaksın ve tüm gözleri koyduktan sonra portal açılacak ve ona atlıyacaksın atladıktan sonra (kutu gibi bir yerde doğarsan yukarı kazarak çık) ender Dragon'la savaşıyon öldürünce portal açılıyor atlıyorsun ve oyun bitiyor.

Bir çılgınlık yapıp zamanını daha anlamlı ve sana faydası olacak şeylere harcayabilirsin mesela.

Geri
Yukarı