Minecraft nether portalı kaybetmemek için taktik var mı?

Evet biraz zorluk yaşıyorum fakat eninde sonunda uğraşa uğraşa buluyorum koordinatları.
Kısaca açıklayayım isterseniz. Uzun uzun X, Y ve Z harflerinin anlamını anlatmayacağım, sadece işimize yarayan bilgileri vereceğim. Öncelikle "Y" harfi "dikey ekseni" yani yüksekliği temsil ediyor. X ve Z ise "yatay ekseni" yani yönünü. Atıyorum, 100 75 400 konumundasınız ve 200 75 250 konumuna gideceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, "100" sayısının arttığı, "400" sayısının da azaldığı yöne doğru dönüp ilerlemeniz ve sonunda bu konuma ulaşmanız. Aslında bu kadar basit.

Kısaca açıklayayım isterseniz. Uzun uzun X, Y ve Z harflerinin anlamını anlatmayacağım, sadece işimize yarayan bilgileri vereceğim. Öncelikle "y" harfi "dikey ekseni" yani yüksekliği temsil ediyor. X ve Z ise "yatay ekseni" yani yönünü. Atıyorum, 100 75 400 konumundasınız ve 200 75 250 konumuna gideceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, "100" sayısının arttığı, "400" sayısının da azaldığı yöne doğru dönüp ilerlemeniz ve sonunda bu konuma ulaşmanız. Aslında bu kadar basit.

Çok teşekkür ederim işime yarayacak :)

Geri
Yukarı