Minecraft OptiFine ne işe yarıyor?

Optifine; Vanilla'da olmayan birçok ayarı ve optimizasyonu sağlar. Örneğin normal Minecraf'ta görüntü ayarları kısıtlı iken Optifine ile dilediğiniz detayını açıp kapatabilir, aynı zamanda birçok shader'ı kurarsınız. Optifine artık Minecraft'ın vazgeçilmez bir modu oldu. Çoğu shader Optifine gerektiriyor.

Peki bu Optifine ne yapıyor derseniz, oyun içerisinde çeşitli düzenlemeler ve grafik ayarları ile FPS artışına yarıyor. Peki tek amacı FPS mi? Hayır. Aynı zamanda zoom yapabilme ve shader desteği de var. Shaderpacklerin çoğuna bakarsanız Optifine gerektirir.

Ayrıca amacınız saf FPS artırmaksa Sodium mod da bir alternatif. Minecraft grafiklerini farklı bir algoritma ile işleyip daha fazla FPS veriyor. Optifine'dan daha fazla FPS verir birçok sistemde.

fps artışı sağlıyor ayrıca yakınlaştırma yapıyor. Pvp sevenlerin hepsinde olur f5+zoom güzel oluyor :D

Perspektif ayarını "r" tuşuna atamanızı öneririm. PvP sırasında daha hızlı perspektif değişimi yapılabiliyor. Ben böyle alıştım bırakamıyorum. Size de öneririm.

Geri
Yukarı