Çözüldü Minecraft oynamak için Windows 10'dan Windows 7/8.1'e geçilmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Volidumbuk

Hectopat
Arkadaşlar konu başlıkta gördüğünüz gibi. Laptop modeli: ASUS X55a.
4 GB DDR3 RAM.
Intel Pentium 2.4 GHz(i3 1. nesil dengi diye geçiyor internette)
Depolamadan yana sıkıntım yok, 500 GB HDD var. Minecraft oynamak istiyorum. Bedrock veya Java fark etmez. Fakat Bedrock'un optimizasyonu daha iyi diye biliyorum. SSD slotu yok diye biliyorum varsa 256 GB de olsa SSD alıp işletim sistemini ve Minecraft'ı oraya atmak için alabilirim. RAM de takabilirim. Bilgisayarım şu anki haliyle çok yavaş yaklaşık 6 dakikada açılıyor.

Bu bilgisayarda Windows 10'dan Windows 7/8.1'e geçmeli miyim?

Son düzenleme:
Çözüm
Kartınız Windows 11 bilene destekliyor ama sisteminizde HDD olduğu için Windows 8.1'e geçmenizi öneririm. Oyunlarınızıda sorunsuzca oynayabilirsiniz.
HDD olduğundan dolayı Windows 8.1 kurun. Aradaki performans farkını hissedersiniz. RAM yükselmesi yaparak da bilgisayarı rahatlatabilirsiniz. Minecraft açma konusunda kesin bir şey diyemem, oynayacağınız sürüme göre değişir.

Windows 10'da durmanız hata. Windows 10 genel anlamda eski bilgisayarlar için ağır bir işletim sistemi, 8.1 öneriyorum size. Windows şart ise 8.1 Embedded Industry Pro'yu inceleyebilirsiniz, içinde mağaza ya da gömülü metro uygulamaları bulunmayan hafif, stabil bir işletim sistemi eski bilgisayarlar için.

HDD olduğundan dolayı Windows 8.1 kurun. Aradaki performans farkını hissedersiniz. RAM yükselmesi yaparak da bilgisayarı rahatlatabilirsiniz. Minecraft açma konusunda kesin bir şey diyemem, oynayacağınız sürüme göre değişir.

Eskiden abimle oynamıştık fakat 2016 yılında falandık. O zamanlar Windows 8.1'de oynuyorduk.

Ekran kartı nedir Mobile Intel 4 Express chipset family gibi bir GPU varsa Windows 7'ye gecmeniz gerekir OpenGL hatası veriyor nedeni ise GPU Windows 8.1 ve 10 desteklemediği için.

Windows 10'da durmanız hata. Windows 10 genel anlamda eski bilgisayarlar için ağır bir işletim sistemi, 8.1 öneriyorum size. Windows şart ise 8.1 embedded ındustry Pro'yu inceleyebilirsiniz, içinde mağaza ya da gömülü metro uygulamaları bulunmayan hafif, stabil bir işletim sistemi eski bilgisayarlar için.

Teşekkürler. Sizce RAM takviyesi yapmalı mıyım?

Geri
Yukarı