Windows 10'dan Windows 11'e geçilmeli mi?

SUPREME GAMİNG

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 2300X Ekran Kartı: RX 570 8GB SSD: 480 GB Adata SSD 3100MB okuma/yazma RAM: 8GB DDR4 RAM Anakart: Gigabyte A320M-S2H
RAM
8 GB Corsair
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
RX 570 8 GB
İşlemci
R3 2300X
Merhaba, günümüzde hâlâ Windows 10 kullanıyorum ve sistemim Windows 11 için yeterli olan tüm özellikleri taşıyor. Günümüzde artık oyun dizayn ve diğer her şey için hangi işletim sistemine geçmeliyim ya da şu anki sistemimde mi kalmalıyım?

Merhaba, günümüzde hâlâ Windows 10 kullanıyorum ve sistemim Windows 11 için yeterli olan tüm özellikleri taşıyor. Günümüzde artık oyun dizayn ve diğer her şey için hangi işletim sistemine geçmeliyim ya da şu anki sistemimde mi kalmalıyım?
Hayır, Windows 10 daha iyi şu an.

Geçebilirsiniz, bir sıkıntı olursa 10'a geri dönersiniz.

Geçilmemeli.
Henüz işletim sistemi kurmadıysan Windows 10 kurabilirsin. Windows 11 kurduysan 10'a dönmene gerek yok, Windows 10'a dönmeye uğraşmaya değecek kadar büyük bir belası yok. Ben de yakın zamanda Windows 10'dan 11'e geçtim. Yaşadığım bazı sorunlar:
  1. Klasörler arası gezinirken çıkan klik sesinin geç ve kısık geliyor.
  2. Windows Güvenliği'nin Cihaz güvenliği sekmesinde bazen Cihazınız gelişmiş donanım güvenliği gereksinimlerini karşılıyor yerine karşılamıyor yazıyor.
  3. Dosya gezgininde sol taraftaki menülerin kılavuz çizgileri karışık duruyor.
  4. Dosya gezginini pencere modundan tam ekran moduna alınca üstteki Kes, Kopyala, Yapıştır gibi komutların olduğu seçenekler menüsü siliniyor.
  5. Bilgisayarım sekmesi altında Masaüstü'nü kaldırılmış. Hızlı başlata eklemişler ki ben orada olmasını istemiyordum.
  6. Windows 10'daki Windows Media Player'in adını Windows Media Player Legacy olarak değiştirmişler ve onun yerine Windows Medya Oynatıcı adında yeni bir medya oynatma programı yapmışlar. Bu programla oynattığım bazı filmlerin sesi çıkmıyor.
  7. Kendi medya oynatıcım (GOM Media Player) takılıp kalıyor, yanıt vermiyor.
  8. Sistem ayarlarında donuyor.
Birinci, ikinci, üçüncü, yedinci ve sekizinci maddedekiler düzeldi dördüncü madde nadiren kendini gösteriyor, beşinci ve altıncı maddelerse devam ediyor.
Halen sorunlar var ama kullanmaya engel değil. Örneğin dosya gezginini pencere modundan tam ekrana aldığında üstteki menüler kayboluyor. Bazen Windows Güvenliği'nin Giriş ekranındaki simgelerin hiçbirinde yeşil tik işareti olmuyor. Virüs uyarısı vermesine rağmen koruma geçmişinde hiçbir şey gözükmüyor. Bunun gibi birkaç küçük sorun daha var ama kullanılır.
Eki Görüntüle 1909579

Win11 boşta 4gb ram yiyo.Hiç gerek yok.
Ramin 16 olsa önerirdim ama...

Windows 11 boşta 4 GB RAM yiyor. Hiç gerek yok.
RAM'in 16 olsa önerirdim ama...

RAM tavsiyesi yapmayı planlıyorum ama 2x8 mi yoksa direk 16 mı alsam karar veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı