Minecraft oynamaya korkuyorum

Konunun üzerinden zaman geçmiş ama belirtmek istedim sorun burada oyunun korkunç olması değil buradaki arkadaşın liminal space adlı bir psikolojik etkiye sahip olmasıdır limina'lin Türkçe anlamı eşik ve boşluk tanımına gelir bu kavram genellikle dolu mekanları veya oyunları boş bir şekilde gördüğünüzde vb. kavramlar da bu hissi yaşarsınız Minecraft evet korkutucu değil ama oyunda yalnızız kimse yok ve bu da bize neden yalnızız kimse neden yok sahte bir oyunun içinde gerçekliği sorguluyorsun hissin özetide bu, insan beyni sadece 2 şık seçebilir ya A ya da B ikisinin arasında kalamaz işte bu his de bunu tanımlıyor sahte ve gerçeklik arasında kalmak ve içinizde bir his uyanır bulunduğunuz mekanı hemen terk etmek istersiniz, şüphe edersiniz örneğin bir çalılık düşünün ama içinde ne olduğunu bilemezsiniz ya o çalılıktan tehlikeli bi hayvan çıkarsa, gibi içinde bir panik hissi uyandırır, arkadaşı pek kimse anlamamış arkadaş Minecraft'tan değil içinde yalnız olmaktan korkuyor bu hissi ise arkadaşlarınla oynayarak veya müzik dinleyerek yenebilirsin şahsen aynısı bende de oluyor, iyi günler dilerim
Vallahi çok güzel anlattınız. Teşekkür ederim her ne kadar hala korksam da dediğiniz gibi müzik dinleyerek oynamaya başladım ve o kadar da fazla korkutmamaya başladı. Ve evet arkadaşlarımla oynarken gram korkutmuyor. Tekrar teşekkür ederim.

Vallahi çok güzel anlattınız. Teşekkür ederim her ne kadar hala korksam da dediğiniz gibi müzik dinleyerek oynamaya başladım ve o kadar da fazla korkutmamaya başladı. Ve evet arkadaşlarımla oynarken gram korkutmuyor. Tekrar teşekkür ederim.
rica ederim ne demek aynısını bire bir bende yaşıyorum korkunun üzerine gidip oyunu daha fazla oynadım korkum azaldı sizede tavsiye ederim iyi günler dilerim :D

Geri
Yukarı