Çözüldü Minecraft oyuna girmeden blok nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LegalicStar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bugün arkadasımla modlu Minecraft oynarken crash verdi. Sebebini bilmiyordum ama arkadaşım demir fırın modunu biraz kurcalayıp crash verdirttiğini öğrendim. Serverda çok geliştik, servera girmeden fırını silmem gerekiyor. Aternos'un loguna baktım koordinatına kadar, fırının her bilgisini veriyor ama yok edemiyorum fırını, bunu yok edecek bir fikiriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başka bir yerden ulaşmak Sosyal kurallarına göre yasak ancak pekala. İstek gönderdim.

Sorunu çözdük. Şimdi çözümünü buraya yazacağım;

İlk önce dünya dosyasını aldık. İlk dikkatimi çeken şey bu blok sıradan bir blok değil, ftbsbc moduna ait bir ironfurnaces:iron_furnace bloğu. Bu tarz blokların verileri normal "region" klasöründe değil "dimensions/ftbsbc/team/snowmelt-cashes-decos/region" dizininde oluyormuş.

Her neyse, bu klasöre gittim. Search kısmından Chunk Finder'ı açtım.

1706706775997.png

Buradan söz konusu bloğun koordinatı olan "-20, 2, -7" girmem gerekiyordu. Şöyle ki chunklar arası arama yaparken Y değerinin yani yüksekliğin(maviyle işaretlediğim değer) önemi yok. Dolayısıyla Chunk Search menüsünde "Block" kısmında X kısmına: -20, Z: kısmına -7 yazarak devam ettim.

Burada program sizi belli bir chunk'a atıyor. Buradan sonra ise konu sahibine bloğun ismini sordum ve aldım: ironfurnaces:iron_furnace

Search kısmından Find'a gittim ve çıkan pencerede Value'ya ironfurnaces:iron_furnace yazıp devam ettim.

1706707380709.png

Burada biraz manuel bir şekilde arayarak bloğu buldum ve onu seçtikten sonra Delete Tag'a bastım, ardından ise "Save All Modified Tags" tuşuna bastıktan sonra dünyayı açınca blok kaldırılmış oldu.

1706707435721.png

Biraz zorlayıcı oldu ancak nihayetinde sorunu çözdük.
Başka bir yerden ulaşmak Sosyal kurallarına göre yasak ancak pekala. İstek gönderdim.

Sorunu çözdük. Şimdi çözümünü buraya yazacağım;

İlk önce dünya dosyasını aldık. İlk dikkatimi çeken şey bu blok sıradan bir blok değil, ftbsbc moduna ait bir ironfurnaces:iron_furnace bloğu. Bu tarz blokların verileri normal "region" klasöründe değil "dimensions/ftbsbc/team/snowmelt-cashes-decos/region" dizininde oluyormuş.

Her neyse, bu klasöre gittim. Search kısmından Chunk Finder'ı açtım.

1706706775997.png

Buradan söz konusu bloğun koordinatı olan "-20, 2, -7" girmem gerekiyordu. Şöyle ki chunklar arası arama yaparken Y değerinin yani yüksekliğin(maviyle işaretlediğim değer) önemi yok. Dolayısıyla Chunk Search menüsünde "Block" kısmında X kısmına: -20, Z: kısmına -7 yazarak devam ettim.

Burada program sizi belli bir chunk'a atıyor. Buradan sonra ise konu sahibine bloğun ismini sordum ve aldım: ironfurnaces:iron_furnace

Search kısmından Find'a gittim ve çıkan pencerede Value'ya ironfurnaces:iron_furnace yazıp devam ettim.

1706707380709.png

Burada biraz manuel bir şekilde arayarak bloğu buldum ve onu seçtikten sonra Delete Tag'a bastım, ardından ise "Save All Modified Tags" tuşuna bastıktan sonra dünyayı açınca blok kaldırılmış oldu.

1706707435721.png

Biraz zorlayıcı oldu ancak nihayetinde sorunu çözdük.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı