Minecraft PE Klavye ve Mouse ile nasıl oynanır?

İşletim sistemi
Android

VP67

Hectopat
Samsung DeX ile laptopa yansıtıp, veya Smart View ile TV'ye yansıtıp, laptopa yansıttıysam laptop klavyesi ile, TV'ye yansıttıysam da telefona OTG ile klavye mouse bağlayıp o şekilde oynamak istiyorum. İlk önceliğim Laptopa DeX ile bağlamak. Ne kadar denediysemde başarılı olamadım. Sadece klavyedeki ok tuşları çalışıyor. Mouse ise basılı tutarak dönüyor. Bu şekilde bağlayıp oynamamın yolu var mı?

Samsung DeX ile laptopa yansıtıp, veya Smart view ile TV'ye yansıtıp, laptopa yansıttıysam laptop klavyesi ile, TV'ye yansıttıysam da telefona OTG ile klavye mouse bağlayıp o şekilde oynamak istiyorum. İlk önceliğim laptopa DeX ile bağlamak. Ne kadar denediysemde başarılı olamadım. Sadece klavyedeki ok tuşları çalışıyor. Mouse ise basılı tutarak dönüyor. Bu şekilde bağlayıp oynamamın yolu var mı?

Octopus gibi Play Store'daki uygulamalarla basılı tutma olayını çözmüştüm ben küçük kuzenim için.

Octopus gibi Play Store'daki uygulamalarla basılı tutma olayını çözmüştüm ben küçük kuzenim için.
Küçük kuzenin böyle yapılar da yapabiliyor mu?

Screenshot_20230610_142857_Minecraft.jpgScreenshot_20230610_142826_Minecraft.jpgScreenshot_20230610_142932_Minecraft.jpgScreenshot_20190907-180722_Minecraft.jpgScreenshot_20190823-225347_Minecraft.jpgScreenshot_20190823-225303_Minecraft.jpgScreenshot_20190823-225011_Minecraft.jpgScreenshot_20190823-225000_Minecraft.jpgScreenshot_20190823-224035_Minecraft.jpgScreenshot_20190218-201535_Minecraft.jpgScreenshot_20190218-170905_Minecraft.jpgScreenshot_20190215-020548_Minecraft.jpgScreenshot_20190215-020455_Minecraft.jpgScreenshot_20190208-101655_Minecraft.jpg

Hocam onunla fazla ilgilenmiyorum köye gittim diye halletmiştim ona ayrıca hazır maplerle lütfen bana gösteriş yapmayınki Minecraft'ta oynamıyorum zaten.

Eki Görüntüle 1880235

Bu yapıların hepsi aynı haritada olduğu için o şekilde olması gayet normal. Kimseye gösteriş gibi bir amacım yok. Kuzenin yapabiliyorsa buyursun yapsın. Kuzenin değil sen ve senin gibi 10 taneniz gelsede yapamaz orası ayrı tabi. Konuşmak bedava nasıl olsa.

Bıraktığım görsele bakarsan sağda ve solda Ayasofya ve Sultanahmet'i görürsün. Ayrıca bir de sürpriz video çektim senin için :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190823-225028_Minecraft.jpg
    Screenshot_20190823-225028_Minecraft.jpg
    138,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Bu yapıların hepsi aynı haritada olduğu için o şekilde olması gayet normal. Kimseye gösteriş gibi bir amacım yok. Kuzenin yapabiliyorsa buyursun yapsın. Kuzenin değil sen ve senin gibi 10 taneniz gelsede yapamaz orası ayrı tabii. Konuşmak bedava nasıl olsa.

Bıraktığım görsele bakarsan sağda ve solda ayasofya ve sultanahmet'i görürsün. Ayrıca bir de sürpriz video çektim senin için :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. si kuzenim küçük çocuk daha, ben zaten yapar gibi bir şey demedim. 2. si Minecraft oynamıyorum zaten senin gibi 10 tane gelsin demen saçma yani o zaman bende Witcher serisi Tomb Raider serisi gibi birçok oyunu oynadım ve şu anda Mafia'ya başlayacağım üstünede hikayeli oyunlarda bayağı bir geçmişim var senden daha fazla oynadım yine de demiyorum bu yüzden senle yarışa girmeklede uğraşamam her insanın oyun zevkleri farklıdır. 3. sü bana video atmışsın fakat o videoda yapımını nedense göremiyorum böyle bir yapı yapan kişi genelde timelapseini koyar ki yapmış olabilirsin eyvallah ama sonlarını koyman bir şey kanıtlamak için yeterli değildir ki timelapse demek tamamen yaparken çekmek yani gidip de bana yarısı yapılmış ya da silinmiş bir video atmayın.

Not: Tekrar belirtiyorum yapmadınız demiyorum ama en azından kanıt atcaksanızda hala timelapse gibi bir video atın.

1. si kuzenim küçük çocuk daha, ben zaten yapar gibi bir şey demedim. 2. si Minecraft oynamıyorum zaten senin gibi 10 tane gelsin demen saçma yani o zaman bende Witcher serisi Tomb Raider serisi gibi birçok oyunu oynadım ve şu anda Mafia'ya başlayacağım üstünede hikayeli oyunlarda bayağı bir geçmişim var senden daha fazla oynadım yine de demiyorum bu yüzden senle yarışa girmeklede uğraşamam her insanın oyun zevkleri farklıdır. 3. sü bana video atmışsın fakat o videoda yapımını nedense göremiyorum böyle bir yapı yapan kişi genelde timelapseini koyar ki yapmış olabilirsin eyvallah ama sonlarını koyman bir şey kanıtlamak için yeterli değildir ki timelapse demek tamamen yaparken çekmek yani gidip de bana yarısı yapılmış ya da silinmiş bir video atmayın.

Not: Tekrar belirtiyorum yapmadınız demiyorum ama en azından kanıt atcaksanızda hala timelapse gibi bir video atın.

Timelapse şeklinde çekmedim o şekilde çekmek çok isterdim ama maaleaef bilmiyorum. Yaparken adım adım fotoğraf çektiğim vardı sadece. Senin aşağılayıcı bir uslüp ile küçük kuzenime yaptım demene takıldım. Küçük kuzenin 8 yaşındaysa senin yaşın da uslubuna binaen tahminimce Max 13. Küçük kuzenin gider hikaye modu oynar, modlu oynar vs. Ben Minecraft'ı bu gibi büyük yapıları yapmak için oynuyorum. İnternetten araştırarak gerçek ölçülerini baz alarak bire bir gerçek ölçülerde inşa ediyorum. İnternetten hazır mapleri alıp gösterip yapma demişsin. İnternetten hazır map aldığıma delilin varsa çıkarır gösterirsin. Eğer yoksa susup oturursun. Ayrıca kimseyede yaptığım haritayı kanıtlamama ihtiyacım yok. Sıfırdan başlar daha büyük yapılarda yaparım.

Bu resimlerde yaparken çektiğim resimler. Sen şimdi yine inanmayacaksın fakat hiç sorun değil. Umurumda da değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190209-163553_Minecraft.jpg
    Screenshot_20190209-163553_Minecraft.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20230609_163448_Minecraft.jpg
    Screenshot_20230609_163448_Minecraft.jpg
    138,2 KB · Görüntüleme: 38
Timelapse şeklinde çekmedim o şekilde çekmek çok isterdim ama maaleaef bilmiyorum. Yaparken adım adım fotoğraf çektiğim vardı sadece. Senin aşağılayıcı bir uslüp ile küçük kuzenime yaptım demene takıldım. Küçük kuzenin 8 yaşındaysa senin yaşın da uslubuna binaen tahminimce Max 13. küçük kuzenin gider hikaye modu oynar, modlu oynar vs. ben Minecraft'ı bu gibi büyük yapıları yapmak için oynuyorum. İnternetten araştırarak gerçek ölçülerini baz alarak bire bir gerçek ölçülerde inşa ediyorum. İnternetten hazır mapleri alıp gösterip yapma demişsin. İnternetten hazır map aldığıma delilin varsa çıkarır gösterirsin. Eğer yoksa susup oturursun. Ayrıca kimseyede yaptığım haritayı kanıtlamama ihtiyacım yok. Sıfırdan başlar daha büyük yapılarda yaparım.

Bu resimlerde yaparken çektiğim resimler. Sen şimdi yine inanmayacaksın fakat hiç sorun değil. Umurumda da değil.

Küçük düşürücü bir üslup takınmadım sadece siz nasıl yapabilirim diye sordunuz bende kendi bildiğim yöntemle nasıl yaptığımı anlattım ki dalga geçmek gibi bir amacım olsa sende bir büyüğünden yardım al derdim öyle bir amacım yok zaten bende arada arkadaşlarımla Minecraft giriyorum boş zamanlarımda Minecraft her yaşı barındıran bir kitle zaten. Ayrıca Max 13 gibi kelimelerle insanları yargılayarak sadece kendini düşürürsün ona bakılırsa anam babamla aynı yaşta oynamayı bilmezken babam AC serilerini %100 yapmış biri tekrar söylüyorum yalancısın yapmadın demiyorum ben sadece senin sorunu yanıtladım ve sen bana birden fotoğraflar atmaya başladın bende doğal olarak tepki gösterdim.

Timelapse şeklinde çekmedim o şekilde çekmek çok isterdim ama maaleaef bilmiyorum. Yaparken adım adım fotoğraf çektiğim vardı sadece.

Keşke bu yazınız burada bitseymiş anlayışla karşılardım yalancısında demezdim.
Yine de yanlış anlaşıldıysam kusura bakma :)

Küçük düşürücü bir üslup takınmadım sadece siz nasıl yapabilirim diye sordunuz bende kendi bildiğim yöntemle nasıl yaptığımı anlattım ki dalga geçmek gibi bir amacım olsa sende bir büyüğünden yardım al derdim öyle bir amacım yok zaten bende arada arkadaşlarımla Minecraft giriyorum boş zamanlarımda Minecraft her yaşı barındıran bir kitle zaten. Ayrıca Max 13 gibi kelimelerle insanları yargılayarak sadece kendini düşürürsün ona bakılırsa anam babamla aynı yaşta oynamayı bilmezken babam AC serilerini %100 yapmış biri tekrar söylüyorum yalancısın yapmadın demiyorum ben sadece senin sorunu yanıtladım ve sen bana birden fotoğraflar atmaya başladın bende doğal olarak tepki gösterdim.

Keşke bu yazınız burada bitseymiş anlayışla karşılardım yalancısında demezdim.
Yine de yanlış anlaşıldıysam kusura bakma :)

Soruyu yanıtladın sorun değil, devamında yalancılıkla itham ettin. Ben de buna tepki gösterdim.

Geri
Yukarı