Minecraft Server.bat dosyasında doğru açılmıyor

Rica etsem fotoğraf şeklinde atabilir misiniz? .bat'ı mı doğru ayarlayamadınız?
1702680078685.png

Rica etsem fotoğraf şeklinde atabilir misiniz? .bat'ı mı doğru ayarlayamadınız?

O rehberin aynısını yaptım ama server.bata bastığım zaman metin belgesi açılıyor.Eskiden 2 panel geliyordu.

Dosya metin belgesi olarak gözüküyor. Dosyayı açın farklı kaydet yapın ve isimlendirme kısmını tamamen silip tekrardan server.bat yazıp kaydedin.
server.bat(2) olarak kaydoldu şu an.

Doğru adımlarla yaptığınıza emin misiniz? .txt yazan kısmı silip .bat olarak çevirmelisiniz bu arada diğer BAT dosyanızda metin belgesi olarak gözüküyor burada bir sorun olmalı eğer sorun çözülmezse Windows Update ve gerekli güncellemeleri yapın.

Dosyayı farklı kaydettiğimde TXT uzantısı gözükmüyor.Server.txt olarak kaydediyorum server olarak gözüküyor.

Doğru adımlarla yaptığınıza emin misiniz? .txt yazan kısmı silip .bat olarak çevirmelisiniz bu arada diğer BAT dosyanızda metin belgesi olarak gözüküyor burada bir sorun olmalı eğer sorun çözülmezse Windows Update ve gerekli güncellemeleri yapın.
Windows için herşey güncel.

Bu sunucu işlerinden pek anlamıyorum ben.Bilgisayardan da pek anlamam o yüzden karıştı.

Merhabalar, şunu dener misiniz? Not defterini açıp
Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.bat] @="batfile" [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\batfile\shell] @=- [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\batfile\shell\open\command] @="\"%1\" %*" [-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.bat]
yazıp .reg olarak kaydedip açar mısın?

Geri
Yukarı