Kapalı Minecraft server hizmeti

289120

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar Minecraft hosting hizmeti veriyorum.
16 günlük 10 kişilik 64 GB RAM'lı Minecraft server hizmeti veriyorum.
Fiyat 10 TL.
Siz bana server için istediğiniz ayarları söyleyeceksiniz. Survival açık olsun vs gibi bende ayarları yapıp serveri açıp IP vereceğim size. Sizde oynayacaksınız.

Sunucu konumu nerede? SSD var mi? Plugin kurabilecek miyim?
Siz bana server için istediğiniz ayarları söyleyeceksiniz. Survival açık olsun vs gibi bende ayarları yapıp serveri açıp IP vereceğim size. Siz de oynayacaksınız.
Bu ne demek, istedigim an kontrol bende olmayacak mi?

Sunucu konumu nerede? SSD var mi? Plugin kurabilecek miyim?

Bu ne demek, istedigim an kontrol bende olmayacak mi?

Hocam siz bana diyeceksiniz mesela şu plugin olsun şu ayarlar olsun ben hepsini tek tek yapacağım istediğiniz bütün ayarları bana yazıcaksınız ben tek tek yapacağım bir de serverde opluk vericeğim.Evet ssd var.

Merhabalar Minecraft hosting hizmeti veriyorum.
16 günlük 10 kişilik 64 GB RAM'lı Minecraft server hizmeti veriyorum.
Fiyat 10 TL.
Siz bana server için istediğiniz ayarları söyleyeceksiniz. Survival açık olsun vs gibi bende ayarları yapıp serveri açıp IP vereceğim size. Sizde oynayacaksınız.
Modlu kurabilirmiyiz?

Hocam SSH oluyor mu?

Hocam, 5 kisilik arkadas grubunda surekli plugin deniyoruz. Yani 1 saat icinde 6-7 plugine kadar cikabiliyor. Kendi PC'mden acarken istedigim an degistirebiliyorum. Panel falan olmadigina gore bunlarin hepsine yetisebilecek misiniz?

Hocam, 5 kisilik arkadas grubunda surekli plugin deniyoruz. Yani 1 saat icinde 6-7 plugine kadar cikabiliyor. Kendi PC'mden acarken istedigim an degistirebiliyorum. Panel falan olmadigina gore bunlarin hepsine yetisebilecek misiniz?
Hocam serveri açarken karar verseniz daha iyi olur ama dediğiniz işde olur fakat biraz yavaş olur.Serveri açarken karar verseniz daha iyi olur ve servere istediğiniz plugin paketini kurdurtabilirsiniz.
Hocam SSH oluyor mu?
Hocam dediğiniz olayı tam bilmiyorum sanırsam güvenlikle alakalı ben serveri sanal makineden açıyorum heralde vardır.
Ve şunu da ekliyeyim 64 GB RAM vericeğim servere.

Hocam dediğiniz olayı tam bilmiyorum sanırsam güvenlikle alakalı ben serveri sanal makineden açıyorum heralde vardır.
Hocam properties dosyasında RCON diye bir seçenek var onu açınca RCON portu ile sunucunun konsoluna bağlanabiliyorsunuz. Yani mesela bana IP ve RCON portunu verirseniz ssh <IP>:<RCON portu> komutunu kullanarak sizin konsola yazıp yapabildiklerinizin aynısını yapabiliyorum. Mesela operatör verebiliyorum.

Hocam properties dosyasında RCON diye bir seçenek var onu açınca RCON portu ile sunucunun konsoluna bağlanabiliyorsunuz. Yani mesela bana IP ve RCON portunu verirseniz ssh <IP>:<RCON portu> komutunu kullanarak sizin konsola yazıp yapabildiklerinizin aynısını yapabiliyorum. Mesela operatör verebiliyorum.
Hocam bu taktiğin güvenlikle ilgili bana sorun çıkartırmı? ne bileyim sanal makineye ulaşabilirmi bu ssh verdiğim kişi?

Hocam bu taktiğin güvenlikle ilgili bana sorun çıkartırmı ne bileyim sanal makineye ulaşabilirmi bu ssh verdiğim kişi.
Hocam SSH normalde PC'deki cmd.exe'yi uzaktan kullanmanızı sağlar ama oyunun ayarlarından yaparsanız bir de firewall kurarsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı