Minecraft server için modem üzerinden port açma

İşletim sistemi
Windows 10

300974

Hectopat
Arkadaşlar ben bugün Minecraft serveri açtım. Şimdi tek sıkıntı SW'yi aç-kapa yapınca IP değişiyor bu sorunları, server açma işlemlerini göz atmak isterseniz bu konuda konuştuk: Minecraft Server.jar "A JNI Error Has Occured" hatası Şimdi ben ngrok kullanıyorum SW açarken dediğim gibi IP değişiyor. Değişmemesi içim modemden port etmem lazımmış. Ben IP adresimi Google'a yazdım vadofoneye yönlerdirdi, kullancı adımı-şifremi girdim. Şimdi nasıl port açacağım hakkında bilgim yok, yarın vadofoneyi arayıp yardım istemeyi düşünüyorum sizce tam olarak ne demeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

İlk olarak CMD'ye girin ve ipconfig yazın, daha sonra ipv4 kısmında yazan ip'yi kullanıcaz, o yüzden orası açık kalsın.

Üst tarafda yer alan TCP yerini açın ve TCP ve UDP diye bir seçenek var ise ona tıklayın. LAN İP kısmına CMD den gördüğümüz ipv4'ü yazıyoruz, tür port olarak kalsın. Son kalan harici port ve lan portu yazan yerlere de 25565 yazıyor ve kaydet diyoruz.

Düzenleme: son atılan mesajları görmeden mesajı yazdım.

İlk olarak CMD'ye girin ve ipconfig yazın, daha sonra ipv4 kısmında yazan ip'yi kullanıcaz, o yüzden orası açık kalsın.

Üst tarafda yer alan TCP yerini açın ve TCP ve UDP diye bir seçenek var ise ona tıklayın. LAN İP kısmına CMD den gördüğümüz ipv4'ü yazıyoruz, tür port olarak kalsın. Son kalan harici port ve lan portu yazan yerlere de 25565 yazıyor ve kaydet diyoruz.

Düzenleme: son atılan mesajları görmedim.
1625704058305.png
UDP' yimi seçmem gerekiyordu.

Yok. Sorun IP'niz ile alakalı. 100 ile 200 arası ip'ler NAT'da oluyor diye duymuştum. (bkz: Port açma!)
Peki neden panelden açtığım port artık çalışmıyor?
Türkiye'de ve dünyada IPv4 adresi kalmadığı için sizin açmanız durumunda başka önemli servisler ile çakışma ihtimali olur. Bunun için ISS'ler carrier-grade NAT diye bir sistem kullanıyorlar ve bu portlarınızın çalışmasını engelliyor.

Geri
Yukarı