Minecraft serverlarında F11'e basınca oyun kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Haldroweners

Hectopat
Öncelikle herkese selamlar, uzun süredir yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşmak, sizden yardım almak istedim. Minecraft'ın bir Online sunucusunda oynuyorum ve bu serverin Launcher'ını başlatığımda oyun otomatik olarak küçük ekran başlıyor. Ben de diğer oyunlarda alt+enter komutunu kullanıyordum ama burada F11 ile tam ekran yapılıyordu. Önceden F11'e bastığımda oyun tam ekran oluyordu ama şimdi F11'e bastığımda oyun kapanıyor. Her şeyi denedim Java'yı güncelledim ekran kartını güncelledim ama sorun hala aynı. Çerçeveli oynamak zorunda kalıyorum ve aşağıda görev çubuğu göründüğü için cidden oyun zevkim kalmıyor. YouTube'a baktım ama bu sorun hakkında bir çözüm bulamadım rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz?

Öncelikle herkese selamlar, uzun süredir yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşmak, sizden yardım almak istedim. Minecraft'ın bir Online sunucusunda oynuyorum ve bu serverin Launcher'ını başlatığımda oyun otomatik olarak küçük ekran başlıyor. Ben de diğer oyunlarda alt+enter komutunu kullanıyordum ama burada F11 ile tam ekran yapılıyordu. Önceden F11'e bastığımda oyun tam ekran oluyordu ama şimdi F11'e bastığımda oyun kapanıyor. Her şeyi denedim Java'yı güncelledim ekran kartını güncelledim ama sorun hala aynı. Çerçeveli oynamak zorunda kalıyorum ve aşağıda görev çubuğu göründüğü için cidden oyun zevkim kalmıyor. YouTube'a baktım ama bu sorun hakkında bir çözüm bulamadım rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz?

Ayarlardan tam ekran yap.

Oyunun orijinal versiyonunda da oluyorsa sıkıntı sizdedir. Onun dışında ayarlarda "Tam ekran" sekmesi olacaktır, işaretlerseniz oyun tam ekran olur.

Korsan launcher kullanımı yasal ve güvenli değildir, belirtmek isterim. :)
Aslında launcher tam olarak yasa dısı olmuyor. Bu launcher yöntemi ile hilecileri engelliyorlar. Sunucuya sadece o launcher ile giriş yapabiliyorsun orijinal oyunla bile giriş yapamıyorsun. Güvenli değil kısmı da sunucunun popülerligine bağlı diye düşünüyorum.

Zaten launcherlarda oynanan sürüm 1.8 oluyor. oyun ise 1.17 sürümünde şuanda.

Aslında launcher tam olarak yasa dısı olmuyor. Bu launcher yöntemi ile hilecileri engelliyorlar. Sunucuya sadece o launcher ile giriş yapabiliyorsun orijinal oyunla bile giriş yapamıyorsun. Güvenli değil kısmı da sunucunun popülerligine bağlı diye düşünüyorum.

Zaten launcherlarda oynanan sürüm 1.8 oluyor. oyun ise 1.17 sürümünde şuanda.
Oyunun satın alınmasına engelse -ki engel- korsandır. Son Oyuncu gibi sunucular bu işten deli gibi para kazanıyor ayrıca.

Hile koruması, map çalınmasının önüne geçilmesi tamamen hikaye. Kodlamasını bilen her türlü yapar işini.

Aslında launcher tam olarak yasa dısı olmuyor
Sonuç olarak ücretli bir oyunu ücretsiz olarak oynayabiliyor musun? Evet. Yani yasadışı.

1599761600248.png

Kaynak;
Mojang Terms of Use bildirgesi, Brand and Assets Guidelines başlığı, 4. paragraf.

1.17 sürümünde şuanda.
1.16.3'te ana sürümünde. Yanlış bilgilendirme yapmayın.

Ayarlardan tam ekran yap.

Ayarlardan tam ekran yapınca Oyun açılmıyor açıyorum kapanıyor.
Oyunun orijinal versiyonunda da oluyorsa sıkıntı sizdedir. Onun dışında ayarlarda "Tam ekran" sekmesi olacaktır, işaretlerseniz oyun tam ekran olur.

Korsan Launcher kullanımı yasal ve güvenli değildir, belirtmek isterim. :)

Oyunu tam ekran yapınca kapanıyor. Ayarlardan yapınca tam ekran olarak kaldığı için oyun açılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı