Minecraft sunucu IP'si nasıl ayarlanır?

Aşağıda attığım video işinizi görecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cloudflare sitesine giriş yapın. Web sitenizi ekleyin. Site bir DNS adresi verecektir. Bunu Google Domain üzerinden domaininize ekleyeceksiniz. Ekledikten sonra kaydedin. Onaylanması için bir süre bekleyin.
Google Domain Cloudflare Dns Degistirme.png

Onaylandıktan sonra Cloudflare üzerinden DNS>Records bölümünden Add Records bölümüne tıklayın. Alttaki gibi düzenleyin. Bir A kaydı oluşturun. Minecraft yazan kısma hangi subdomaini kullanacağınızı yazın. Örneğin ben minecraft kullanıyorum girenler "minecraft.benimdomainim.com" şeklinde giriş yapıyorlar. İp kısmına oyunun ip adresi ile değiştirin.

1684481774853.png

Bir adet SRV kaydı oluştun. Name kısmına A kaydına yazdığınız ile doldurun. Port kısmını sunucunuzun portu ile değiştirin. Target kısmınıda oyuncuların gireceği tam domain adı ile değiştirin. Aşağıdaki örnekteki gibi biz subdomain olarak minecraft ayarladık. "minecraft.benimdomainim.com" yazıyorum.
1684481815546.png

Çok basit bir şey ne kadar uçmuş böyle?

IP adresi yerine domain kullanmak istiyorsan domain ayarlarından A record olarak IP adresini ekle bu kadar.

Tek IP adresinden birden fazla Minecraft sunucusu çalıştırmak istiyorsan @Datronaero'nun dediği SRV yöntemini kullanabilirsin.

Ek olarak domaininizi nereden aldıysanız oradan ayarları yapın.
Cloudflare iyidir ama Cloudflare ile uğraşmanıza gerek yok.

Çok basit bir şey ne kadar uçmuş böyle?

IP adresi yerine domain kullanmak istiyorsan domain ayarlarından A record olarak IP adresini ekle bu kadar.

Tek IP adresinden birden fazla Minecraft sunucusu çalıştırmak istiyorsan @Datronaero'nun dediği SRV yöntemini kullanabilirsin.

Ek olarak domaininizi nereden aldıysanız oradan ayarları yapın.
Cloudflare iyidir ama Cloudflare ile uğraşmanıza gerek yok.
Denedim olmadı hocam. Google Domain kullanıyorum. A kısmına ipv4 ve adını bilmediğim tam olarak şeyi yazdım mesela ( sss.com=mc.sss.com) ondan sonrasında SRV kısmına o adresi yazdım öncelik ve ağırlığı 0, portumu sunucunun portu yaptım. Ama olmuyor.

Hocam niye herkes bu kadar saçmalamış anlamadım Cloudflare gerek yok anladığım kadarıyla siz kendi PC'niz üzerinden sunucu açacaksınız bunun için öncelikle https://whatismyipaddress.com/ buradan IP adresinizi öğrenin sabit IP aldıysanız modem üzerinden 25565 portunu açın sonrasında MC server dosyalarınızı ayarlayın server dosyasında server-IP kısmına IP girmenize gerek yok port kısımları dolu olsun yeter sonrasında sunucu açtığınızda ipadresiniz: 25565 portundan arkadaşlarınız sunucuya bağlanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı