Minecraft için nasıl sunucu kurulur?

Taha Bostan

Decapat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Selamlar. Kaliteli bir Minecraft sunucusu açmak istiyorum, yazılımla ilgileniyorum. Kendi ekibime ait Bursa'da 16 GB'lık bir sunucumuz var. Aternos gibi yerler haricinde sıfırdan bir sunucu nasıl açarım? Kiralık değil, tamamen bize ait olacak. Ama nasıl açılır bilmiyorum. Bununla alakalı bilginiz varsa yazar mısınız veya bir eğitim seti biliyorsanız? Bir sorum daha olacak, 8 GB'lık bir sunucu ne kadar kaliteli olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen kendinize ait istiyorsanız bir tane bilgisayar toplayıp internetteki rehberlerden bakarak sunucuyu o bilgisayara kurmalısınız.

Sunucuyu bilgisayara kurarsa bilgisayar kapandığında sunucuda kapanır herhalde bir de bilgisayarın performansı düşer.

Selamlar. Kaliteli bir Minecraft sunucusu açmak istiyorum, yazılımla ilgileniyorum. Kendi ekibime ait Bursa'da 16 GB'lık bir sunucumuz var. Aternos gibi yerler haricinde sıfırdan bir sunucu nasıl açarım? Kiralık değil, tamamen bize ait olacak. Ama nasıl açılır bilmiyorum. Bununla alakalı bilginiz varsa yazar mısınız veya bir eğitim seti biliyorsanız? Bir sorum daha olacak, 8 GB'lık bir sunucu ne kadar kaliteli olabilir?

En mantıklısı kiralamak ama karar sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı