Minecraft sunucu kurmak

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Minecraft sunucu kurmaya merak saldım bu aralar. Biraz araştırdım ve gördüm ki profesyonel sunucular için batihost gibi sitelerden sunucu kiralanıyor. Arkadaşlarla kendi aramızda Aternos üzerinden sunucu kurup oynuyorduk. Peki ben Aternos üzerinden sunucu kurarak 3-5 kişi de olsa adam toplayabilir miyim? Sunucu açmaya nereden başlamalıyım? Nasıl çalışmalıyım gibi sorular var kafamda. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa eğer nasıl ilerleyebileceğimi yazarlarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi bilgisayarın üzerinden de açabilirsin.

Küçük veya orta ölçekte 7/24 açık kalacak bir sunucu istiyorsan Keyubu'ya bakabilirsin.

Hocam şimdi ben bu işi becerebilir miyim bilmiyorum. Önce ücretsiz olarak bir sunucu kurup insanların yorumlarına göre paralı olarak yapabilir miyim onu ölçmek istiyorum.

Burada arkadaş çok güzel açıklamış.

Ek olarak isterseniz DuckDNS veya NO-IP gibi hizmetlerle IP sabitleyebilirsiniz.

Oldukça basit.

Profesyonel bir sunucu olmak istiyorsan bu işi bir VDS kiralayarak yapmanı tavsiye ederim.
Nereden vds kiralayabilirim.
Bir de benim bilgisayarım amd-a10 işlemci, 2gb ekran kartı, 8 gb ram, yaklaşık 300gb boş alan ve yaklaşık 15-20 mbps download, 4-5 mbps upload hızında internetim var. Bu bilgisayar ile pluginli survival yada factions sunucu açmak istiyorum. Kaç kişi girebilir?

Geri
Yukarı