Minecraft sunucusu için işlemci önerisi

Minecraft'ta olay işlemci ile bitmiyor. Sunucular için RAM boyutu da önemli bir husus. RAM boyutu nedir?
Kendi aramızda oynayacağımız sunucu için henüz emin değilim. Towny sunucusu için 5-6 GB makine alıp 1 GB'ını işletim sistemine ayırarak kalan RAM'i Towny'e vermeyi düşünüyoruz. Çok büyük bir sunucu yapmayacağız Towny'de.
Evet ben söyleyecektim ama galiba yeterli kadar RAM var yani Ryzen 9 verip 8 GB RAM olursa pek de bir işe yaramaz en az 16-32 GB RAM olsa iyi olur.
O kadar bütçemiz yok ne yazık ki. Ancak ufak bir sunucu yapacağız.

Kendi aramızda oynayacağımız sunucu için henüz emin değilim. Towny sunucusu için 5-6 GB makine alıp 1 GB'ını işletim sistemine ayırarak kalan RAM'i Towny'e vermeyi düşünüyoruz. Çok büyük bir sunucu yapmayacağız Towny'de.

O kadar bütçemiz yok ne yazık ki. Ancak ufak bir sunucu yapacağız.

Hocam herkes 5 lira ya da 10 lira verse 300-350 TL yapar herkes ayda 10 TL verse çok rahat bu özelliklere yakın bir sunucu bulabilirsiniz bence.
Sepet - BATIHOST.COM mesela bu olabilir ben çok araştırmadan buldum siz biraz araştırarak daha iyilerini bulabilirsiniz.

Minecraft daha çok tek çekirdeğe yükleniyor. İki sunucuyu da tek bir Ryzen 5 sistemde çalıştırabilirsiniz. 16 GB RAM yeterli olur. 8-10 GB 32 kişilik sunucu, 4-6 GB Towny.

Yeni konular

Geri
Yukarı