Minecraft sunucusu için site nasıl kurulur?

c3c3

Femtopat
Daha fazla  
Selam benim sorum şu olacak, bir Minecraft sunucum mevcut. Onun için VDS'im de mevcut, hatta XAMPP'yi bile kurdum ama site ile alakalı HTML dosyası + ek dosyalar bulunmamakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucuyu satın aldığınız sitede sunucu ile bağlantı kurması için gerekli dosyaların paylaşıldığı bir yazı da elbet vardır, hangi hostingi kullanıyorsunuz?

Sunucuyu satın aldığınız sitede sunucu ile bağlantı kurması için gerekli dosyaların paylaşıldığı bir yazı da elbet vardır, hangi hostingi kullanıyorsunuz?

Minecraft serverim için: Skynode (ama değiştireceğim Gaming4Free ye) VDS için: Amazon web services. Ayrıca Bağlantı Kurabiliyorum Sftp Mevcut Ve Konsol Erişimi Port Erişimi Falan

Minecraft sunucusuna giriş yapılacak domain ile web sitesi domain'i aynı olacaksa her ikiside aynı sunucu içerisinde yer alması gerekli. Yani biri skynode diğeri AWS olamaz.

ikinci olarak hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsanız her iki hosting'ide desteklemesi gerekli. Örneğin batihost Minecraft sunucusu olarak sattığı hizmetlerde Web Hosting'i devredışı bırakıyor.

Her ikisininde hostlanma hizmeti bulunduğu sunucuda minecraft sunucunuzu normal ayarlarsınız, IP adresine domain'i yönlendirirdiniz böylece domain ile sunucuya girilir.

Websitesi için yine aynı sunucu içerisinde PHP, .NET, Django artık hangi Web Framework'ü kullanıyorsan onun konfigürasyonunu ayarlaman lazım.

.NET için C# gerekiyor zaten içinde web sunucusu ile kurulu geldiği için konsolda dotnet run diyince web sayfasini hostluyor.

Neyse HTML ve PHP için Nginx, XAMPP veya Apache kullanabilirsiniz. Ben şahsen birden fazla subdomain'i rahat hostlamak ve daha iyi performans için NGINX'i öneririm. Sunucunuza web hostlama aracını kurduktan sonra gerekli klasörün altına script veya html dosyalarınızı koymanız gerekli.

Nginx için /www/public_html/*
Xampp için /xampp/htdocs/*

Nginx kurunca php için gerekli ayarlamaları yapmayı unutmayın ve php modülleri ayrıca kurulmesı gerekiyor.

Bunları Linux Ubuntu kullandığınızı varsayarak anlattım.

Minecraft sunucusuna giriş yapılacak domain ile web sitesi Domain'i aynı olacaksa her ikisi de aynı sunucu içerisinde yer alması gerekli. Yani biri skynode diğeri AWS olamaz.

İkinci olarak hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsanız her iki hosting'IDE desteklemesi gerekli. Örneğin Batihost Minecraft sunucusu olarak sattığı hizmetlerde web Hosting'i devre dışı bırakıyor.

Her ikisinin de hostlanma hizmeti bulunduğu sunucuda Minecraft sunucunuzu normal ayarlarsınız, IP adresine Domain'i yönlendirirdiniz böylece domain ile sunucuya girilir.

Web sitesi için yine aynı sunucu içerisinde PHP, .NET, Django artık hangi web Framework'ü kullanıyorsan onun konfigürasyonunu ayarlaman lazım.

.NET için C# gerekiyor zaten içinde web sunucusu ile kurulu geldiği için konsolda dotnet run deyince web sayfasini hostluyor.

Neyse HTML ve PHP için nginx, XAMPP veya Apache kullanabilirsiniz. Ben şahsen birden fazla Subdomain'i rahat hostlamak ve daha iyi performans için ngınx'i öneririm. Sunucunuza web hostlama aracını kurduktan sonra gerekli klasörün altına script veya HTML dosyalarınızı koymanız gerekli.

Nginx için /www/public_html/*
XAMPP için /xampp/htdocs/*

Nginx kurunca PHP için gerekli ayarlamaları yapmayı unutmayın ve PHP modülleri ayrıca kurulmesı gerekiyor.

Bunları Linux Ubuntu kullandığınızı varsayarak anlattım.

Benim sorduğum kısaca: Bir sitenin HTML dosyasının içinde bir kod yazılacak minecraftada bir plugin eklenecek örneğin: Siteden kayıt olunca Minecraft'tan da kayıt olacak ya da siteden VIP falan alınca MC'den yetkisi verilecek gibi.

Benim sorduğum kısaca: Bir sitenin HTML dosyasının içinde bir kod yazılacak minecraftada bir plugin eklenecek örneğin: Siteden kayıt olunca Minecraft'tan da kayıt olacak ya da siteden VIP falan alınca MC'den yetkisi verilecek gibi.
Dostum o zaman konuyu nasıl aynı sunucuda iki farklı şeyi aynı anda hostlarım diye konu açmak yerine nasıl websitesi geliştirebilirim diye konu açsaydın amacına daha kolay ulaşabilirdin.

Senin yapmak istediğin direkt olarak web geliştirmesi. Bunu bir Back-end dili ve framework'ü ile bilgi düzeyine bağlı olarak değişen süre zarfında bitirebilirsin.

Eğer kendin yazmakla uğraşmak istemiyorsan aşağıdaki gibi web scriptleri arayabilirsin:

Google da arayacağın cümle: Minecraft Website Script.

Minecraft serverim için: Skynode (ama değiştireceğim Gaming4Free ye) VDS için: Amazon web services. Ayrıca Bağlantı Kurabiliyorum Sftp Mevcut Ve Konsol Erişimi Port Erişimi Falan
Öncelikle merhabalar, neden yabancı şirketleri tercih ettiniz böyle bir durum için onu merak ettim?

Ek olarak türk sunucular ücretsiz webscript hizmeti de sunmakta bakınız:
Minecraft Server Kurma | Minecraft Server Kiralama - Rabisu

1703250257942.png

Öncelikle merhaba, neden yabancı şirketleri tercih ettiniz böyle bir durum için onu merak ettim?

Ek olarak Türk sunucular ücretsiz webscript hizmeti de sunmakta bakınız:
Minecraft Server Kurma | Minecraft Server Kiralama - Rabisu

Eki Görüntüle 2061222

Ücretsiz olduğu için yabancı şirket seçtim, bir de bana sadece webscript lazım o sunucu ile birlikte satın alınca geliyor gibi baktım da.

Dostum o zaman konuyu nasıl aynı sunucuda iki farklı şeyi aynı anda hostlarım diye konu açmak yerine nasıl web sitesi geliştirebilirim diye konu açsaydın amacına daha kolay ulaşabilirdin.

Senin yapmak istediğin direkt olarak web geliştirmesi. Bunu bir Back-End dili ve Framework'ü ile bilgi düzeyine bağlı olarak değişen süre zarfında bitirebilirsin.

Eğer kendin yazmakla uğraşmak istemiyorsan aşağıdaki gibi web scriptleri arayabilirsin:

Google da arayacağın cümle: Minecraft web site script.

Teşekkürler Google'dan aradım, buldum şimdi Allah'ın izni ile MySQL ayarlıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı