Minecraft sunucusu için vergi vermem gerekli mi?

kaiimbi

Centipat
Daha fazla  
Ben az da olsa bir gelir etmek için etmek için Minecraft server açmak ve orada bir şeyler satarak belki bir şeyler yapabilirim diye düşünüyorum ama vergi vermem gerekli mi şartları nedir acaba?

Gerekli değil fatura tutmuyorsun sonuçta.

Fatura kesmesi gerekiyor.

Şirket açmadan sitene sanal POS kurup ödeme alabildiğin firmalar var. Vergiyi senin adına ödüyorlar.

Yanlış bilgi. Sattığınız üründen KDV keserler en fazla. Gelir vergisini şahıs şirketi kurup sizin ödemeniz gerekiyor.

Forumdan doğru bilgi almanız zor. Maliye uzmanına danışın.

Fatura kesmesi gerekiyor.

Yanlış bilgi. Sattığınız üründen KDV keserler en fazla. Gelir vergisini şahıs şirketi kurup sizin ödemeniz gerekiyor.

Forumdan doğru bilgi almanız zor. Maliye uzmanına danışın.
Piyasada çok fazla minecraft sunucusu var ve önüne gelen kendi sitesinden sanal posla satış yapıyor. O şekilde birşeyin vergisi ödeniyor ama ne olduğunu bilmiyorum. Böyle düşük gelirler içinde sorun olacağını sanmam. 5-6 sene önce bile hosting firmaları sunucunun satış yapması için ödeme aracı sağlıyordu. Şimdi bu işler daha da kolaylaşmıştır.

Piyasada çok fazla Minecraft sunucusu var ve önüne gelen kendi sitesinden sanal POS'la satış yapıyor. O şekilde bir şeyin vergisi ödeniyor ama ne olduğunu bilmiyorum. Böyle düşük gelirler içinde sorun olacağını sanmam. 5-6 sene önce bile hosting firmaları sunucunun satış yapması için ödeme aracı sağlıyordu. Şimdi bu işler daha da kolaylaşmıştır.

Bahsettiğiniz sunucuların çok büyük bir çoğunluğu vergi kaçırıyor.

Elbette düşük kazançların maliye takibine takılması düşük ihtimal ancak konuya cevap verirken yasal zorunluluğu anlatmanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı