Minecraft sunucusu nasıl kurulur?

beratfiliz341

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Minecraft'ta şu kısımda:

1616488009736.png

Server olmasını istiyorum. Nasıl yaparım?

Bu linkten .jar dosyasını indirip çalıştırıyorsun. EULA dosyasını açıp false'yi true yaparak ilerliyorsun.
Arkadaşlarınla oynamaksa amacın, internetin üzerinden Minecraft portuna yönlendirme yapacaksın. Minecraft portu 25565.
Yönlendirme yaptıktan sonra arkadaşlarına IP adresini yollayacaksın ve onlar bu şekilde girebilecek. Fakat IP adresim gözükmesin diyorsan bedava domain veren sitelere göz atman lazım. 1 ay sürüyor genelde bedava domainler, sonra tekrar domain değiştireceksin.
Plugin yükleme kısmını plugins dosyasında bulabilirsin. İndirdiğin plugin .jar olsun. Plugins'in içine atarsan, plugin çalışır.

evet client yapmak istiyorum

Client için ilk Java öğrenmen lazım. Bak o Java'dan kastım Minecraft falan değil ha! Java'dan kastım direk Java programlama dilini öğrenmen gerek. Minecraft, Java kullanarak yapıldığı için sunucuları Java kullanarak kodlaman lazım.

Büyük sunucuların clientleri java bilen insanlar tarafından kodlanarak oluşturuluyor. Client için sunucu dosyasına ihtiyacın yok. Client farklı sunucu farklı bir terim. O sunucudaki pluginler içinde Java öğrenmen gerek. :D Her türlü öğreneceksin Java'yı kısacası.

Client için ilk Java öğrenmen lazım. Bak o Java'dan kastım Minecraft falan değil ha! Java'dan kastım direk Java programlama dilini öğrenmen gerek. Minecraft, Java kullanarak yapıldığı için sunucuları Java kullanarak kodlaman lazım.

Büyük sunucuların Client'leri Java bilen insanlar tarafından kodlanarak oluşturuluyor. Client için sunucu dosyasına ihtiyacın yok. Client farklı sunucu farklı bir terim. O sunucudaki pluginler içinde Java öğrenmen gerek. :D Her türlü öğreneceksin Java'yı kısacası.

Bak ben server açmak derken versiyonlar kısmında server olacak oraya girince direk servera girecek

Geri
Yukarı