Minecraft sunucusunda komutlar geç işlem yapıyor

Mucosoft

Megapat
Makaleler
11
Öncelikle bu sorunun gecikme ile alakalı olmadığını söylemek istiyorum. Yapılan testler sonucunda sohbet mesajlarının anında geldiği fakat hangi eklenti olursa olsun tüm komutların gecikmeli işleme girdiğini fark ettik. Bu gecikmenin nedeni ne olabilir?

Öncelikle bu sorunun gecikme ile alakalı olmadığını söylemek istiyorum. Yapılan testler sonucunda sohbet mesajlarının anında geldiği fakat hangi eklenti olursa olsun tüm komutların gecikmeli işleme girdiğini fark ettik. Bu gecikmenin nedeni ne olabilir?
Sunucuda lag olma olasılığı var mı ? /tps yazarak değerlere bakabilir misiniz?

Ben de kendi bilgisayarımda açtığım bir sunucuda karşılaşmıştım bu sorunla. Dünyanın dosya boyutu ile alakalı gibi gelmişti. Onun dışında max TPS değeri ayarlanıyorsa onu değiştirebilirsiniz.

Minecraft'ta TPS en fazla 20 olabiliyor. Yani 1 saniye 20 TPS anlamına geliyor.
Bazı pluginler ile kasıtlı olarak TPS değerini düşürmeyi yapabiliyorsunuz. Eklenti dışında sunucunun kendi komutları da sorun çıkarıyor mu?

Bazı pluginler ile kasıtlı olarak TPS değerini düşürmeyi yapabiliyorsunuz. Eklenti dışında sunucunun kendi komutları da sorun çıkarıyor mu?
Evet, tüm komutlarda bu olay geçerli. Konsolu incelediğimde komutun anında gittiği görülüyor fakat dediğim gibi yaklaşık 1 saniye sonra işlem yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı