Çözüldü Minecraft tam ekran yapınca çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Bu sorun önceden yoktu yeni başladı. Modlu Minecraft oynayacağım derken sürekli crash veriyor. Bir kez oyunu silip yükledim düzeldi ama tam ekran yapınca girmemeye başladı. Kullandığım mod paketi direwolf20 1.6.4. orijinal versiyon kullanıyorum.

Screenshot_2.png

Çözüm
550 Ti için NVIDIA sürücüm güncellendikten sonra benzer bir hata aldım (tam olarak değil ama aynı sorun, tam ekran görüntülenemiyor). Sonunda NVIDIA ayarlarına gidip "masaüstü boyutunu ve çözünürlüğü ayarla" altındaki en boy oranı yerine ölçeklemeyi tam ekrana değiştirerek düzeltmeyi başardım. Hertz zaten varsayılan olarak 60'taydı.

Yine yabancı forumda bir yazı buldum.
Ekran Hertz'ini de ayarlayabiliyorsan 60'a ayarlamayı dener misin?
550 Ti için NVIDIA sürücüm güncellendikten sonra benzer bir hata aldım (tam olarak değil ama aynı sorun, tam ekran görüntülenemiyor). Sonunda NVIDIA ayarlarına gidip "masaüstü boyutunu ve çözünürlüğü ayarla" altındaki en boy oranı yerine ölçeklemeyi tam ekrana değiştirerek düzeltmeyi başardım. Hertz zaten varsayılan olarak 60'taydı.

Yine yabancı forumda bir yazı buldum.
Ekran Hertz'ini de ayarlayabiliyorsan 60'a ayarlamayı dener misin?

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı